Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Racibórz kocha rower. Sprawdź, co będzie się działo w sobotę na placu Dominikańskim

07.06.2021 19:00 | 1 komentarz | żet

Prezentacja rowerów dziwnych i nietypowych, tor pumptruck, stoisko RowerOn z super gadżetami i wydrukami pamiątkowych zdjęć - wszystko to czeka rowerzystów, który 12 czerwca zawitają na plac Dominikański w Raciborzu (pomiędzy rynkiem a targiem).

Racibórz kocha rower. Sprawdź, co będzie się działo w sobotę na placu Dominikańskim
Na Festiwalu Rowerowym będzie można zobaczyć dziwne i nietypowe rowery, spróbować swoich sił na pumptrucku, czy też oznakować rower w specjalny sposób, dzięki czemu łatwiej będzie go odnaleźć w razie kradzieży. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oto atrakcje III Festiwalu Rowerowego "Racibórz kocha rower" (12.06.2021 r., godz. 10.00 - 17.00):

  • Tor Pumptrack, czyli tor przeszkód dla wszystkich, którzy chcą się sprawdzić na specjalnie profilowanych zakrętach, hopkach i garbach. Przeszkody ułożone są w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.
  • Miasteczko ruchu drogowego – gdzie małoletni kandydaci przygotują się do zdania egzaminu na kartę rowerową. Jazda po miasteczku ma nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami.
  • #RowerToPower - akcja Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. Idea jest prosta - Wy przynosicie rowery, których nie potrzebujecie. Podopieczni zakładu je odnawiają i oddają tym, dla których są wymarzone i bezcenne.
  • Akcja znakowania rowerów - na rower nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, dzięki któremu w przypadku kradzieży bądź utraty roweru po informacji przekazanej przez właściciela łatwiej będzie zidentyfikować i odnaleźć pojazd.
  • Bezpłatny serwis rowerowy – w serwisie rowerowym raciborzanie dokonają nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji. Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego.
  • Prezentacja rowerów dziwnych i nietypowych.
  • Young Ninja Force Kids - zawody małych wojowników z grupy Raciborki OCR - I Mistrzostwa Ninja OCR Raciborza.
  • Stoisko RowerON 2021 - odbiór pakietów startowych dla zarejestrowanych uczestników, okolicznościowe wydruki zdjęć rowerzystów, super gadżety.
  • Konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży – konkurencje sportowe i sprawnościowe przeprowadzą pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na koniec, o godz. 19.00, rozpocznie się 4 Raciborska Nocka Rowerowa. Meta nocki tym razem na OSIRze przy ul. Zamkowej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nieocenionymi partnerami festiwalu są: Rower to Power, Raciborki OCR, Nowiny RowerOn, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu, Raciborskie Wodociągi i Straż Miejska w Raciborzu.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż