Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Polowy ołtarz w piaskownicy. Boże Ciało w Raciborzu Sudole [ZDJĘCIA, WIDEO]

03.06.2021 12:34 | 0 komentarzy | ma.w

- Nieważne gdzie odprawiamy Eucharystię, bo chodzi o boże dobro - mówił proboszcz Norbert Nowotny z sudolskiej parafii z polowego ołtarza. Umieszczono go na podeście nad piaskownicą przy miejscowej szkole katolickiej. Dopisali wierni. Licznie zgromadzili się na boisku.  

Polowy ołtarz w piaskownicy. Boże Ciało w Raciborzu Sudole [ZDJĘCIA, WIDEO]
Dziewczynki z Sudoła sypiące płatki na trasie procesji na ul. Makuszyńskiego w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Raz na trzy lata bożocielne uroczystości odprawiane są w Sudole (Parafia Matki Bożej Różańcowej) pod gołym niebem. Poprzednia msza polowa też odbyła się przy szkole katolickiej, ale w innym miejscu obszernego terenu przy placówce. Tym razem wybrano zacieniony przedszkolny plac zabaw pod drzewami.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tej uroczystości. Wczoraj jak tu przyszedłem jeszcze niczego nie było, a dziś ołtarz stoi jakby tu zawsze był - mówił kapłan z dzielnicy Raciborza. Za budowę ołtarza polowego odpowiedzialni byli mieszkańcy ulicy Hulczyńskiej. Prace koordynował Franciszek Kłosek.

Procesja przeszła ulicą Makuszyńskiego i tzw. "Urbas ulicą". Wzięły w niej udział dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące płatki kwiatów i chłopcy dzwoniący dzwoneczkami. Ołtarze przygotowały w tym roku rodziny: Kalisz, Molęda, Utrata i Kuczera.