środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Kultura

W RCK się dzieje

31.05.2021 09:46 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury podsumowuje minione dwa tygodnie.

W RCK się dzieje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zacznijmy od pierwszego koncertu plenerowego w tym sezonie - wydarzenia o bajecznym tytule: ,,Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie''- kwartetu smyczkowego 4ever. Przepiękna pogoda, nastrojowa muzyka i otaczająca - budząca się do życia przyroda przyciągnęły tłumy do Arboretum Bramy Morawskiej.

Pomysł RCK, aby łączyć spotkania literackie z koncertami piosenki autorskiej, po raz kolejny sprawdził się znakomicie. Tym razem na Sali widowiskowej w „Strzesze”. Stało się to przy okazji promocji 33 numeru ALMANACHU PROWINCJONALNEGO, który ukazał się w kwietniu. Warto było czekać na zakończenie obostrzeń i wieczór, którego bohaterami stali się Robert Gawłowski (Wrocław) – wiersze, oraz Kuba Blokesz (Warszawa) – piosenki.

W kąciku #AraToNieTylkoPapuga też wiele rewelacji! Na przykład informacja o tym, że Agata Kruszelnicka (vel Żuk) została Wicemistrzynią Polski - International Dance Organization 2021 w street dance - tym samym obroniła zeszłoroczny tytuł.

Co więcej - Trójka naszych podopiecznych: Lidzia, AKRO i Igorro, trenujący BREAKING pod czujnym okiem Mateusza Budzika Siepetowskiego, przeszli eliminacje TanceBuda Challenge 2021 i zakwalifikowali się do finału w Zielonej Górze (30 maja). Trzymamy kciuki!!!

A Pamiętacie jeszcze SILESIAN JAZZ DAUGHTERS z RCK? Kto z Was był na koncercie piosenki musicalowej w lutym miał okazję posłuchać tych niesamowitych dziewczyn: Alicji Ploch-Burdy, Joanny Skowyry, Pauliny Świerczek, brzmiących jak jeden cudowny głos. Teraz pracują nad repertuarem na pełen koncert, który już na początku lipca.

W tym cyklu musimy nadmienić, że przeszliśmy również pozytywne zamieszanie kwiatowe za sprawą pań z Chóru Żeńskiego VIVO, które zawsze zarażają nas nie tylko pięknym uśmiechem, ale i pozytywną energią! Panie śpiewająco posadziły pelargonie, które będą zdobić płot od strony bocznego wejścia do budynku.

W oczekiwaniu na powrót do normalności i organizacji wydarzeń kulturalnych w budynku własnymi siłami, wyremontowaliśmy kolejne pomieszczenia- tym razem salę kameralną w DK Strzecha. Jest teraz naprawdę piękna!

Jakiś czas temu obiecaliśmy, że wrzucimy coś do kompletu kolczyków SuperDuo. I tak oto, dotrzymując słowa, powstała kwiecista bransoletka - wykonana przez instruktor RCK - Agnieszkę Patalong. https://youtu.be/-dYG8425y24

W dzisiejszym odcinku NIEZŁE ZIÓŁKO, który tworzy instruktor RCK Danuta Jarosz, roślina, którą możemy obecnie podziwiać i nią się delektować: BEZ, którego właściwa nazwa to lilak. Na naszym Facebooku przeczytacie jakie ma właściwości, dlaczego jest uznawany za kwiat zakochanych a na koniec uwaga podajemy przepis na lemoniadę z bzu! Szok? – Spróbujcie tego w domu!

Zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury, ale też do uczestniczenia w naszych wydarzeniach na żywo, a jest w czym wybierać! Dzień Dziecka z RCK, koncert heavy-metalowy w ramach RoCK up! Maluchy w Krainie Dźwięku i wiele, wiele innych!

źródło: RCK