Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Kuźni Raciborskiej trwają prace przy największej inwestycji ekologicznej od lat 80. XX wieku [ZDJĘCIA]

W Kuźni Raciborskiej ruszyły prace ziemne (wykopy pod rurociągi) w celu podłączenia bloków na Osiedlu Nr 1 do sieci ciepłowniczej (centralne ogrzewanie i centralna ciepła woda użytkowa). Zadanie wykonywane jest przez firmę B.T.B. – Inżynieria, Budownictwo, Instalacje Sp. z o. o. z Siemianowic na zlecenie PGNiG Termika z Jastrzębia-Zdroju.

Chodzi o zamysł urzędników, aby bloki na tzw. starym osiedlu podłączyć do ciepła systemowego, a zlikwidować piece kaflowe. Mowa więc o podłączeniu mieszkań do centralnego ogrzewania.

– Jest to największa inwestycja proekologiczna od lat 80. XX w. w mieście Kuźnia Raciborska – informują urzędnicy.

Zadaniem objęte są budynki przy: ul Kasztanowej 1, 2, 3, 4, 5, 6, ul. Kościuszki 2, 3, 5, 6, 7, 9, ul. Moniuszki 5, 6, 7, 8 oraz ul. Rudzkiej 42, 44, 46.

– Łącznie projektem objęte jest 19 budynków z 318 mieszkaniami. Budynki przy ul. Kasztanowej 5 i 6 są już podłączone, pozostałe będą miały centralne ogrzewanie i ciepłą wodę do końca września 2021 – wyjaśniają urzędnicy. I dodają, że trwają również rozmowy z PGNiG Termika w celu podłączenia bloków przy ul. Arki Bożka 22,24,26,28,30.

źródło: UM Kuźnia Raciborska, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].