Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

Zasiadały w zarządzie banku spółdzielczego. Naraziły go na straty sięgające 15 milionów zł

20.05.2021 14:02 | 3 komentarze | AgaKa
Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:57

TEKST AKTUALIZOWANY

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wodzisławskiej komendy zatrzymali trzy kobiety, podejrzane o narażenie na straty w wysokości około 15 milionów złotych banku, w którego zarządzie zasiadały. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, panie zasiadały w zarządzie Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu Śl. 

Zasiadały w zarządzie banku spółdzielczego. Naraziły go na straty sięgające 15 milionów zł
Podejrzanym za te przestępstwa grozi teraz kara do 10 lat więzienia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Badali nieprawidłowości

Od 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim trwało śledztwo w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w jednym z banków na terenie powiatu wodzisławskiego. W trakcie działań śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w proceder zamieszane były trzy kobiety - dwie mieszkanki powiatu wodzisławskiego i jedna z powiatu raciborskiego - które były członkami zarządu.

Nieprawdziwe informacje

Jak wskazują zgromadzone dowody, kobiety w okresie od 2014 roku do 2017 roku przekazywały nieprawdziwe informacje o sytuacji finansowej banku do organu nadzorczego, prowadziły w sposób nieprawidłowy księgi finansowe banku oraz udzielały kredytów podmiotom oraz osobom fizycznym nieposiadającym zdolności kredytowej i których wnioski były negatywnie opiniowane przez analityków kredytowych.

Dozór policyjny

Działania kobiet doprowadziły bank do straty finansowej sięgającej prawie 15 milionów złotych. W środę, 19 maja, podczas wykonywanych czynności z zatrzymanymi, policjanci zabezpieczyli część ich majątku w postaci gotówki oraz ruchomości. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zastosowała wobec kobiet środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Żródło: KPP Wodzisław Śl.