Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Stare kino zniknęło. Co zamiast?

20.05.2021 13:12 | 3 komentarze | art

Kilkanaście dni temu zakończyła się rozbiórka sali kinowej starego kina w Lubomi. Gmina ma plan na zagospodarowanie tego terenu. 

Stare kino zniknęło. Co zamiast?
Rozbiórka kina zakończyła się w połowie maja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kiedyś był tam m.in. urząd gminy, opieka społeczna, sklep meblowy, klub młodzieżowy. Znajdowało się tu również mieszkanie nauczycielskie. W 2017 r. budynek starego kina został wystawiony na sprzedaż. Znajdował się jednak w takim stanie, że gmina, która wystawiła obiekt na sprzedaż za 320 tys. zł,  nie znalazła nabywcy. Toteż zapadła decyzja o częściowej rozbiórce obiektu.

Budynek starego kina tuż przed rozbiórką. Wisiała na nim czerwona urzędowa tabliczka informująca, że znajdował się tam Dom Nauczyciela nr 3

Budynek starego kina tuż przed rozbiórką. Wisiała na nim czerwona urzędowa tabliczka informująca, że znajdował się tam Dom Nauczyciela nr 3

- Zdecydowaliśmy o rozbiórce sali kinowej, bo ta znajdowała się w najgorszym stanie i groziła zawaleniem. Jednocześnie zachowaliśmy pomieszczenia obok, bo były w lepszym stanie i chcemy je w przyszłości, po przeprowadzeniu remontu, wykorzystać - mówi Czesław Burek, wójt gminy Lubomia. 

Budynek w czasie rozbiórki

Budynek w czasie rozbiórki

Docelowo w miejscu wyburzonej sali kinowej ma powstać... parking. Po co parking w tym miejscu? - W części, która nie została wyburzona, chcemy docelowo umieścić straż gminną oraz Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny - mówi wójt gminy. Najpierw, jak wspomniał wcześniej wójt, konieczne będzie wykonanie gruntownego remontu. Kiedy do niego dojdzie? - Na pewno nie w tym roku. Konieczne będzie poszukanie najpierw środków finansowych na ten cel - mówi wójt. 

Mieszkańcy w mediach społecznościowych wspominają dawne kino.  - Ostatnio znalazłem bilet z tego kina i aż się łezka w oku zakręciła. To były piękne czasy, jak chodziło się tu na filmy, bo miało to kino swój urok - skomentował w mediach społecznościowych pan Łukasz. 

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia