środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wybierz studia w przyszłościowym zawodzie – PWSZ w Raciborzu zaprasza!

20.05.2021 13:00 | 0 komentarzy | MK

Zainteresowania czy przyszłościowy zawód? A może jedno i drugie? Sprawdź ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – uczelni z Raciborza!

Wybierz studia w przyszłościowym zawodzie – PWSZ w Raciborzu zaprasza!
Dołączcie do nas - zachęcają studenci PWSZ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Studiuj bezpłatnie!

Studia na kierunkach technicznych to w przyszłości niewątpliwie nieograniczone możliwości znalezienia pracy. Wybierając Automatykę i robotykę, Zarządzanie i inżynierię produkcji oraz Architekturę można rozwijać własne pasje i uzyskać tytuł inżyniera lub inżyniera architekta.

Bogata oferta praktyk i współpraca PWSZ z lokalnymi zakładami pracy zwiększa szanse na zdobycie praktycznych umiejętności.

Studia magisterskie już w Raciborzu!

Raciborska uczelnia to wieloletnia tradycja kształcenia na kierunkach pedagogicznych. Od roku akademickiego 2019/2020 rozpoczęliśmy rekrutację na stacjonarne jednolite studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna o profilu praktycznym.

Sprawdzone kierunki – większa szansa na lepszy start!

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki: Administracja oraz Bezpieczeństwo państwa.

Jeśli masz zdolności do nauki języków obcych, to warto się ich uczyć właśnie w PWSZ na kierunku Filologia. Uczelnia umożliwia naukę aż trzech języków – angielskiego, niemieckiego i czeskiego.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych to kierunek o ugruntowanej pozycji na polskich uczelniach. Do programu studiów wprowadziliśmy moduły z zakresu aranżacji i dekoracji wnętrz z elementami wzornictwa. Absolwent edukacji artystycznej będzie mógł profesjonalnie zaaranżować wnętrze, zarówno mieszkalne jak i biurowe czy handlowe.

Sport i rekreacja

Kierunek Turystyka i rekreacja oferuje teraz nowe możliwości. Poza klasycznymi przedmiotami rozszerzamy program o naukę języków obcych (w formie komunikacyjnej), biznesu, PR, reklamy i socialmedia. Dobrze wykształcona kadra będzie podstawą każdego przedsięwzięcia turystycznego.

Kierunek Wychowanie  fizyczne to także, prócz pracy w zawodzie nauczyciela, możliwość rozpoczęcia przyszłej kariery jako instruktor wybranej dyscypliny sportu lub rekreacji ruchowej, trener personalny lub specjalista w zakresie odnowy biologicznej, a także gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Po ukończeniu studiów jest możliwość pracy w klubach sportowych oraz samozatrudnienie.

Studia z… powołaniem

Warto zwrócić uwagę na Pielęgniarstwo. Ukończenie studiów I stopnia daje możliwość zdobycia tytułu zawodowego licencjata pielęgniarstwa i tym samym umożliwia podjęcie pracy w licznych placówkach służby zdrowia w całej Unii Europejskiej. Program studiów ma charakter interdyscyplinarny. Znaczna część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się w placówkach służby zdrowia. Co ważne już od nowego roku studenci zyskają dostęp do specjalnych pracowni symulacyjnych – Monoprofilowego Centrum Medycznego, które będzie mieścić się na terenie kampusu przy ul. Słowackiego 55.

Studia w Raciborzu to również oferta dla osób, które chciałyby zmienić wykonywany zawód – elastyczne formy studiowania umożliwiają łączenie pracy zawodowej z nauką.

PWSZ zaprasza także osoby niepełnosprawne, proponując liczne udogodnienia technologiczne, a programy wsparcia, jak również pomoc wolontariuszy są nieocenione.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu posiada doskonałe zaplecze dydaktyczne – Dom Studenta z komfortowo urządzonymi pokojami, wyposażone sale dydaktyczne i laboratoria, stadion, bibliotekę naukową i sale gimnastyczne.

Wygodna i nowoczesna rekrutacja online

Procedury rekrutacji zostały zmienione tak, aby kandydaci mogli aplikować na wybrany przez siebie kierunek studiów całkowicie online bez konieczności przyjazdu osobistego.

To istotna zmiana, ponieważ dotychczas kandydat zapisywał się poprzez System Internetowej Rekrutacji, a następnie składał osobiście dokumenty w PWSZ w Raciborzu. Teraz wszystko zrealizujemy online!

PWSZ w Raciborzu oferuje jednolite studia magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie.

Studia stacjonarne są bezpłatne.

Jednolite studia magisterskie:

 • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studia inżynierskie:

 • Architektura,
 • Automatyka i Robotyka,
 • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Studia licencjackie:

 • Administracja,
 • Bezpieczeństwo Państwa,
 • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,
 • Filologia, języki obce: angielski, niemiecki, czeski (język angielski: nauka od postaw lub od poziomu komunikacyjnego, język niemiecki: nauka od postaw lub od poziomu komunikacyjnego, język czeski: nauka od podstaw)
 • Pedagogika (resocjalizacyjna, korekcyjna z logopedią szkolną, opiekuńczo-wychowawcza)
 • Pielęgniarstwo,
 • Turystyka i Rekreacja,
 • Wychowanie Fizyczne

Jak zapisać się na studia?

Nabór na studia i System Internetowej Rekrutacji na rok akademicki 2021 - 2022 już trwa. Zapraszamy na stronę www.pwszrac.pl

oraz strony Uczelni na Facebooku http://www.facebook.com/pwszwraciborzu

i Instagramie https://www.instagram.com/pwsz.raciborz/, gdzie na bieżąco przekazujemy informacje z życia Uczelni i naboru na studia.

 

Tekst sponsorowany