Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Krzyżanowice. Uruchomiono pomoc dla mieszkańców, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic. Jakie należy spełnić warunki?

18.05.2021 14:15 | 0 komentarzy | mad

Ostatnie warunki atmosferyczne nie były łaskawe dla naszego regionu. Ulewne deszcze, które przeszły m.in. nad gminą Krzyżanowice wyrządziły wiele szkód.

Krzyżanowice. Uruchomiono pomoc dla mieszkańców, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic. Jakie należy spełnić warunki?
Sporo pracy należało włożyć w uprzątnięcie otoczenia (fot. arch. portalu Nowiny.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grzegorz Utracki, wójt gminy Krzyżanowice informuje o możliwości ubiegania się o środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych rodzin lub osób, które poniosły straty w gospodarstwach domowych na skutek podtopień, które miały miejsce w dniach 12 i 13 maja br.

– Pomoc skierowana jest do osób, które nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych w oparciu o posiadane własne środki finansowe i zasoby. Podkreślić należy, iż zasiłek celowy nie służy rekompensacie strat, nie ma więc charakteru odszkodowawczego – czytamy w urzędniczym komunikacie.

Osoby poszkodowane powinny kierować wnioski do Ośrodka Pomocy Społecznej w Tworkowie (więcej informacji pod nr 32 419 63 00, 32 419 62 71). – Komisje powołane przez wójta gminy w najbliższych dniach będą dokonywały szczegółowych oględzin w miejscu zamieszkania osób poszkodowanych, na podstawie których udzielana będzie ewentualna pomoc – dowiadujemy się z urzędniczego komunikatu.Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.