Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

33-latek z powiatu wodzisławskiego prowadził w Raciborzu narkobiznes

17.05.2021 09:22 | 0 komentarzy | żet

Mężczyzna podejrzany o posiadanie oraz wytwarzanie narkotyków przebywa w areszcie. Grozi mu 10 lat więzienia.

33-latek z powiatu wodzisławskiego prowadził w Raciborzu narkobiznes
Zatrzymany mężczyzna, a także narkotyki i krzaki konopi indyjskich, które znaleziono w wynajmowanym przez niego mieszkaniu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad tysiąc działek i krzaki konopi indyjskich

1200 działek dilerskich marihuany, 47 sadzonek konopi indyjskich, sprzęt służący do uprawy konopi oraz 2 tabletki zawierające MDMA* - to wszystko znaleźli policjanci w mieszkaniu przy ul. Bosackiej w Raciborzu. Lokal wynajmował 33-latek z powiatu wodzisławskiego.

Mężczyzna został zatrzymany 11 maja. Śledczy przedstawili mu już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy marihuany oraz posiadania urządzeń służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających.

Na wniosek raciborskich śledczych oraz  prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia

- informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Seria aresztowań

Aresztowanie 33-latka z powiatu wodzisławskiego wpisuje się w serię zatrzymań, których dokonano w ostatnim czasie w powiecie raciborskim:

* MDMA to związek chemiczny wykazujący działanie euforyczne i psychodeliczne. Jest uzależniający. Przedawkowanie tego środka może prowadzić do śmierci (źródło: wikipedia).