Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Mieszkańcy gminy Krzanowice, którzy ucierpieli podczas ostatnich nawałnic, mogą ubiegać się o pomoc finansową

17.05.2021 07:56 | 0 komentarzy | mad

Ulewne deszcze, które w ostatnim czasie nawiedziły nasz region, wyrządziły wiele szkód. Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać pomoc finansową?

Mieszkańcy gminy Krzanowice, którzy ucierpieli podczas ostatnich nawałnic, mogą ubiegać się o pomoc finansową
To obraz, jaki pozostawiła po sobie nawałnica w Borucinie, która w środę, 12 maja, przetoczyła się przez region
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz kolejny najmocniej ulewne deszcze w gminie Krzanowice odczuli mieszkańcy sołectwa Borucin. O tej sytuacji pisaliśmy m.in. w artykule: Borucin znowu zalany. "Tak źle jeszcze nie było" [RELACJA NA ŻYWO].

Wskutek tych zdarzeń została uruchomiona pomoc. Kto może po nią sięgnąć?

Każdy, kto z powodów podtopień w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) poniósł straty i znalazł się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej (w której nie może zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych w oparciu o posiadane własne środki finansowe i zasoby) może ubiegać się o środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa na wypłatę zasiłków celowych w tym zakresie – informuje Danuta Adamczyk z krzanowickiego urzędu.

Anna Grzelka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzanowicach tłumaczy natomiast:

Podkreślić należy, iż zasiłek celowy nie służy rekompensacie start, nie ma więc charakteru odszkodowawczego. W przypadku spełnienia warunków ustawowych - kwota zasiłku nie może przekroczyć 6 000,00 zł.

Osoby poszkodowane, wymagające pomocy mogą się zgłaszać do GOPS-u w Krzanowicach przy ul. Zawadzkiego 5 osobiście, telefonicznie: 32 410 09 39, lub pod adresem e-mail: info@gopskrzanowice.pl. TUTAJ więcej informacji o możliwej do pozyskania pomocy finansowej.