Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Wzięli pod lupę szerokość jezdni na wiadukcie

15.05.2021 13:00 | 15 komentarzy | mak

Węższa? Taka sama? Szersza? Jaka będzie jezdnia na nowym wiadukcie przy ul. Mariackiej w Radlinie? Część mieszkańców niepokoi się, że droga będzie miała mniej centymetrów niż dotychczas. - Mam wrażenie, że szerokość jezdni tego mostu dziwnie się zmniejszyła - uważa jeden z mieszkańców.

Wzięli pod lupę szerokość jezdni na wiadukcie
Niektórzy zastanawiają się, czy szerokość jezdni na wiadukcie będzie mniejsza niż do tej pory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejna odsłona tematu przebudowy wiaduktu na ul. Mariackiej w Radlinie. Tym razem chodzi o szerokość jezdni. Jeden z mieszkańców Radlina zamieścił w mediach społecznościowych aktualne zdjęcie z przebiegu prac i krótki komentarz dotyczący szerokości jezdni na wiadukcie, którym wywołał dyskusję. - Niestety, mam wrażenie że szerokość jezdni tego mostu dziwnie się zmniejszyła, ale to może tylko złudzenie? - pytał mieszkaniec. Wtórowali mu kolejni: "wrażenie moje takie samo, możemy zmierzyć", "no chyba nie tylko pan ma złudzenie, bo ja też mam takie złudzenie, że ten most jest wąski, a chodniki szerokie, może chodnikami mniejsze auta będą jeździć".

Porównajmy dane

Okazuje się, że jezdnia po remoncie będzie miała szerokość 6 m. Przed remontem miała... dokładnie tyle samo. - Jezdnia zachowa swoje 6 m - mówi Marek Gajda, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Radlinie. - Mniejsze były natomiast chodniki - 1,50 m i 1,05 m. Obecnie chodniki mają po 2 m. A zatem wrażenie rzekomego "zmniejszenia" pasa drogowego dla samochodów może być złudzeniem optycznym - dodaje rzecznik.

Wspomniane 6 m jezdni to również szerokość wynikająca z norm dotyczących obiektów mostowych. Docelowo taką szerokość ma również mieć cała ul. Mariacka, która obecnie jest drogą o nieuregulowanej szerokości. W przyszłości - gdy znajdą się środki - droga ma zostać przebudowana, a tym samym doprowadzona do jednej szerokości.

Kiedy skończą?

Prace na wiadukcie mają potrwać do 28 maja. Ale to nie oznacza, że kierowcy od razu będą mogli korzystać z wyremontowanego obiektu, bo będą jeszcze trwały czynności odbiorowe. - Odbiory będą prowadzone nie przez powiatowy, ale Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego - mówi wiceburmistrz Radlina Zbigniew Podleśny. Urzędnicy mają nadzieję, że formalności związane z odbiorami potrwają nie dłużej niż miesiąc.