Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Majowe wydarzenia w Krzyżanowicach odwołane. Dlaczego?

15.05.2021 10:30 | 0 komentarzy | mad

Gmina Krzyżanowice odwołała nie tylko Jarmark na Granicy, ale wszystkie inne wydarzenia kulturalne zaplanowane w dniach 22-23 maja. Powodem jest nawałnica, która w ostatnim czasie nawiedziła region.

Majowe wydarzenia w Krzyżanowicach odwołane. Dlaczego?
Wskutek pandemii koronawirusa koncert poświęcony pamięci Ludwiga van Beethovena i Franciszka Liszta nie odbył się już w zeszłym roku. Tegoroczna odsłona miała zostać zorganizowana w formie online, jednak obecna sytuacja odsunęła ponownie w czasie to wydarzenie (fot. UG Krzyżanowice)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W związku z niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, które miały miejsce w ostatnich dniach na terenie gminy Krzyżanowice oraz licznymi podtopieniami i zniszczeniami w większości miejscowości w tym: Krzyżanowicach, Tworkowie, Nowej Wiosce, Owsiszczach oraz Zabełkowie, w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane w maju wydarzenia kulturalne, m.in. 22.05.b.r. Koncert poświęcony pamięci Ludwiga van Beethovena i Franciszka Liszta oraz 23.05 b.r. Koncert z Okazji Dnia Matki – napisano w urzędniczym komunikacie.

Jednocześnie podkreślono, że nawałnice spowodowały ogromne straty w mieniu gminy i mieszkańców. Wiele osób znalazło się w potrzebie. Wszystkie służby, w tym jednostki ochotniczych straży pożarnych całego powiatu pomagają dotkniętym klęską mieszkańcom. – Wszystkich zainteresowanych udziałem w koncertach przepraszamy, jednak w aktualnej sytuacji nie jest możliwe ich zorganizowanie. Jednocześnie informujemy, że będziemy czynić starania, aby powyższe wydarzenia odbyły się w późniejszym terminie – dodano.


Czytaj również: