Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Szlam w przedpokoju, kuchni, łazience, WSZĘDZIE. Z tym zmagają się w Lubomi po czwartkowej powodzi [ZDJĘCIA]

15.05.2021 08:58 | 5 komentarzy | art

Moja babcia została zalana w 1997, w 2010 i teraz w 2021 r. W tym roku aż do pasa - pisze do naszej redakcji pani Daria. Jej babcia mieszka przy ul. Potockiej nad potokiem Lubomka, który w czwartek po gwałtownej ulewie zamienił się w rozległą rzekę. Niemal wszyscy mieszkańcy ul. Potockiej, a także wielu mieszkańców ul. Korfantego doświadczyło niszczącej siły żywiołu, który zalał domy nie tylko wodą, ale ogromnymi masami schodzącego z wyżej położonych pól błota.

Szlam w przedpokoju, kuchni, łazience, WSZĘDZIE. Z tym zmagają się w Lubomi po czwartkowej powodzi [ZDJĘCIA]
Mieszkańcom udało się przed zalanie uratować niewielką ilość sprzętu. Żywioł był nagły. Woda w szybkim tempie zalała mieszkania.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żywioł był tak gwałtowny, że niewiele domowych sprzętów udało się  uratować. Nie było czasu, by przenieść ja na wyższe kondygnacje. Mieszkańcy uratowali niewielką część, ustawiając je np. na stołach, co widać na zdjęciach nadesłanych do naszej redakcji przez panią Darię. 

Przypomnijmy, że zgodnie z deklaracją włodarzy gminy, zniszczone sprzęty mieszkańcy mogą wystawiać przed posesje, skąd będą one sprzątane przez brygadę gospodarczą gminy. Mieszkańcy mają dostać również worki z piaskiem (niestety spodziewane są kolejne opady), jeśli ktoś nie chce czekać aż worki zostaną dostarczone i ma siły, by samemu je przywieźć, to worki można odbierać w bazie brygady gospodarczej.