Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Błoto na parkiecie. Club Magic zalany [ZDJĘCIA]

14.05.2021 14:21 | 0 komentarzy | żet

- Restauracja, klub, sala przyjęć. Wszystko jest zalane błotem. Straty będą sześciocyfrowe - mówi Marcin Schleiber, właściciel Clubu Magic.

Błoto na parkiecie. Club Magic zalany [ZDJĘCIA]
Ulica Główna w Krzyżanowicach, przy której położony jest klub "Magic", zmieniła się w rwącą rzekę. 14 maja rozpoczęto sprzątanie obiektu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znana dyskoteka "Magic" ucierpiała wskutek nawałnicy, która 13 maja spustoszyła Krzyżanowice. Zmieszana z ziemią woda wdarła się do obiektu, zalewając restaurację, dyskotekę oraz salę przyjęć.

Prowadzę ten biznes od 10 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Najgorsze, że w przyszłym tygodniu może się to powtórzyć

- Marcin Schleiber, właściciel "Magica"

- Piszemy z apelem do wszystkich osób, kto ma możliwość pomóc uratować nasz klub Magic po tym co się właśnie dzieje, jutro od rana kto tylko może, ma chęci i czas spotykamy się z samego rana pod Klubem i wspólnie ratujemy naszą muzyczną świątynię, woda wleciała do środka, im więcej osób tym lepiej, odwdzięczymy się! Zabierzcie obowiązkowo kalosze i jeśli ktoś ma to również łopaty. Dziękujemy z całego serca! - napisali właściciele "Magica" na Facebooku tuż po przejściu fatalnej w skutkach nawałnicy.

- Udało nam się obronić przed zalaniem po pierwszej ulewie (z 12 maja - red.), ale za drugim razem to było nie do powstrzymania - relacjonował rankiem 14 maja Patrick Schleiber, syn pana Marcina.

19-latek od rana pracował ze swoimi kolegami przy usuwaniu błota. Pomagali mu Artur Solich i Kacper Organiściak. - Przeczytałem wiadomość na Facebooku i stwierdziłem, że przyjdę, bo przecież trzeba pomagać - powiedział nam Artur Solich. Jego rodzinny dom nie ucierpiał wskutek ulewy, bo jest położony w innej części wsi, na wzniesieniu. 

W Krzyżanowicach trwa szacowanie strat po ulewnych deszczach w regione. Strażacy z powiatu raciborskiego mówią wprost: najgorsza sytuacja panuje w tej gminie. Zobacz również: