Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Plac zabaw w Parku Miejskim będzie wyłączony z użytku

13.05.2021 12:47 | 1 komentarz | AgaKa

Przestrzeń dla najmłodszych w Parku Miejskim zostanie uzupełniona o bezpieczną nawierzchnię. W związku z tym plac zabaw będzie musiał zostać wyłączony z użytkowania od 14 maja.

Plac zabaw w Parku Miejskim będzie wyłączony z użytku
Prace na placu zabaw potrwają kilka dni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nawierzchnia będzie bezpieczniejsza

Istniejące podłoże ze żwiru i klińca, czyli obszar 465 m kw. zostanie wymieniony na nawierzchnię bezpieczną z płyt SBR (rodzaj syntetycznego kauczuku o porównywalnej elastyczności do kauczuku naturalnego, za to o wyższej odporności na ścieranie. Dzięki amortyzującym właściwościom, nawierzchnie z płyt SBR wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia urazów).

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne "ALKOR" Sp. z o.o. z Wodzisławia Śląskiego. Swoje zadanie ma zrealizować do końca miesiąca. Po tym terminie plac, na którym znajdziemy m.in. górę ze zjeżdżalnią, karuzelę, bujak, piaskownicę, zostanie ponownie udostępniony najmłodszym wodzisławianon oraz ich opiekunom.

Jak potwierdza nam Klaudia Bartkowiak z Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury w wodzisławskim magistracie, koszt przebudowy wyniesie ponad 94 tysiące zł.