Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Poseł z piwem w ręku. Czy to promocja alkoholu?

13.05.2021 11:50 | 6 komentarzy | acz

Maciej Kopiec, poseł klubu parlamentarnego Lewicy z okregu rybnickiego wywołał burzę po tym, jak na swoim Instagramie umieścił zdjęcie z piwem.

Poseł z piwem w ręku. Czy to promocja alkoholu?
- Nie samą polityką żyje człowiek - odpowiedział krytykującym poseł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 marca poseł umieścił na swoim profilu na Instagramie kilka zdjęć, na których widać piwo marki Buh.Kopiec zdjęcie opatrzył komentarzem "BUH, uwolnij go, zanim oni zamkną Ciebie! Jak rewolucje, to tylko zielono-pomarańczowe". Pod postem jedna z osób komentujących zwróciła posłowi uwagę na niestosowność wpisu. "Reklamowanie piwa będąc posłem jest niezgodne z prawem i nieoznaczanie współpracy równie" - napisała internautka.

Jak tłumaczy się Maciej Kopiec? Okazuje się, że nie ma sobie nic do zarzucenia. - 1. Profil na Instagramie to nie jest kanał oficjalny (-> oznaczenie blog osobisty). 2. Nie samą polityką żyje człowiek. 3. Nie ma i nie było żadnej współpracy. 4. Aklamuję filozofię przyjaznego, wolnego, obywatelskiego, równego państwa, BUH symbolizuje taką ideologie i traktuję go jak jej symbol. 5. Po opinie polityczne zapraszam na Twittera i stronę na Facebooku" - napisał na Facebooku polityk Lewicy.

Maciej Kopiec w wyborach parlamentarnych w 2019 roku wystartował z pierwszego miejsca na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu rybnickim, jako przedstawiciel Wiosny w ramach porozumienia Lewica. Uzyskał wówczas mandat posła na Sejm IX kadencji. Zdobył 14 973 głosy.

Ludzie:

Maciej Kopiec

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm