Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Ruch kolejowy między Wodzisławiem a Olzą wstrzymany. Deszcz podmył tory

13.05.2021 10:50 | 11 komentarzy | art
Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 11:50

Linia kolejowa nr 158 na odcinku między Wodzisławiem Śl. a Olzą została na kilka dni wyłączona z ruchu. W środę wieczorem po ulewnym deszczu woda podmyła tam tory - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. 

Ruch kolejowy między Wodzisławiem a Olzą wstrzymany. Deszcz podmył tory
Do 17 maja pociągi na trasie Wodzisław - Olza nie będą jeździły ze względu na podmycie torów. Fot. ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według opublikowanego dziś komunikatu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) "12 maja 2021 godz. 20:36, Na szlaku kolejowym między Wodzisławiem Śląski a Olzą nastąpiła przerwa w ruchu pociągów, spowodowana podmyciem toru przez ulewny deszcz. Na miejsce został zadysponowany pociąg sieciowy. Ruch pociągów odbywa się okrężną drogą. Utrudnienia na szlaku potrwają do 17 maja 2021 r." 

Szlak kolejowy Wodzisław Śl. - Olza jest fragmentem linii kolejowej nr 158 między Rybnikiem Towarowym a Chałupkami. 

O utrudnieniach na szlaku od rana informują Koleje Śląskie na swojej stronie internetowej w zakładce "Informacje o utrudnieniach". Na odcinku uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.


AKTUALIZACJA

PKP Intercity poinformowały, że jej pociągi kierowane będą drogą okrężną przez Racibórz z pominięciem stacji Wodzisław Śląski. Na odcinku Rybnik – Wodzisław Śląski - Chałupki oraz na odcinku Chałupki – Wodzisław Śląski - Rybnik uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.


AKTUALIZACJA

12 maja wieczorem ok. godz. 20.30 po intensywnych opadach deszczu na szlaku Wodzisław Śląski – Olza na linii Rybnik - Chałupki służby techniczne stwierdziły podmycie toru. Dla bezpieczeństwa wstrzymano ruch pociągów. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Wodzisław Śląski – Olza. Pociągi PKP Intercity kursują trasą zmienioną przez Racibórz. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o zmianach w komunikacji.

Szeroki zakres prac zajmie kilka dni. Wstępnie przywrócenie ruchu planowane jest na poniedziałek, 17 maja. Służby techniczne PLK zabezpieczyły teren. Rozpoczęły się prace przy torze podmytym na  długości 110 m oraz przy trzech podmytych słupach sieci trakcyjnej. Uszkodzone zostały urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Konieczne jest udrożnienie rowów odwadniających, przepustów, odbudowa i naprawa podtorza. Prace prowadzone są w trudnych warunkach. Tor jest w przekopie i dostęp jest możliwy tylko linią kolejową.