Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

12.05.2021 21:13 | 0 komentarzy | żet

TEKST AKTUALIZOWANY

Już kilkanaście zastępów strażaków walczy ze skutkami burzy, która wieczorem 12 maja przeszła nad naszym regionem. Ze wstępnych informacji wynika, że najgorsza sytuacja panuje w Borucinie.

Nawałnica nad powiatem raciborskim. Borucin pod wodą, gradobicie w Nędzy
Zalane drogi, piwnice, posesje - to krajobraz po nawałnicy, która wieczorem 12 maja przetoczyła się przez Raciborszczyznę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Intensywne opady deszczu spowodowały lokalne podtopienia. Problem dotyczy m.in. Borucina, Krzanowic oraz miejscowości Nowa WioskaOwsiszcze i Tworków w gminie Krzyżanowice.

W Borucinie nadmiar wód opadowych uszkodził drogi i chodniki (fot. Potępia Iskierka).

Do wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji oraz zmywania błota naniesionego na jezdnię zaangażowano strażaków-ochotników z Bieńkowic, Borucina, Bojanowa, Chałupek, Krzanowic, Pietraszyna, Raciborza-Markowic, Rudnika, Tworkowa, Wojnowic oraz Zabełkowa.

W Nędzy doszło do gradobicia (fot. Czytelnik).

W Chałupkach z powodu załamania pogody przerwano mecz LKS Chałupki - Buk Rudy. Do 71. minuty gospodarze prowadzili 3:2 (Impacto Andrzej Kaczor/Facebook).

Borucin znowu zalany [LIVE]:

Strażacy walczą ze skutkami ulewnych deszcze w gminie Krzyżanowice [LIVE]:

– Gradobicie w Budziskach, lodowe kuleczki przekraczały 4,5 cm. Poniszczone słabsze dachy, rynny, rośliny ogrodowe i uprawy rolne – relacjonuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, publikując filmiki mieszkańców.


Zobacz również: