Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

W Jastrzębiu zostanie otwarta... klasa lotnicza

12.05.2021 15:31 | 3 komentarze | AgaKa

Tego jeszcze ani w Jastrzębiu-Zdroju, ani nawet w regionie, nie było. Wkrótce w mieście otwarta zostanie klasa kształcąca w zawodach lotniczych.

W Jastrzębiu zostanie otwarta... klasa lotnicza
Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zapewnia uczniom nowoczesne, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe z niezbędnymi programami komputerowymi oraz odpowiednio przygotowaną kadrę pedagogiczną.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego otrzymał zgodę Urzędu Miasta na otwarcie nowatorskich kierunków kształcenia: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Kształcenie zawodowe będzie odbywało się wsparciu Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz portów lotniczych w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Poznańskiej, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju, a następnie na lotniskach w Rybniku, Bielsku-Białej i Katowicach-Pyrzowicach, a także w Sławkowie, Terminalu Kontenerowym Cargo Connect Gliwice, Terminalu PCC Intermodal Gliwice.

Dlaczego technik mechanik lotniczy lub technik eksploatacji portów i terminali w Jastrzębiu?

- Chodzi o to, aby młodzi ludzie mogli spełniać marzenia związane z lotnictwem. Jednocześnie to zawód z perspektywą na dobrze płatną pracę. Fachowcy w tych dziedzinach są cenieni i poszukiwani. Po zdobyciu tytułu technika można już rozpoczynać karierę zawodową lub kontynuować naukę na studiach inżynierskich. Wachlarz możliwości, jakie wiążą się z tym kierunkiem jest duży. Jastrzębianie nie muszą w poszukiwaniu ciekawych kierunków kształcenia wyjeżdżać poza nasze miasto - mówi prezydent miasta Anna Hetman.

Zespół Szkół Nr 2 będzie tworzyć nowe kierunku w oparciu o Politechnikę Śląską w Gliwicach.

- Wsparcia merytorycznego w tworzeniu nowych kierunków udzielił nam prof. Jarosław Kozuba, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Otrzymaliśmy deklarację współpracy tej uczelni z naszą szkołą. Absolwenci technikum na kierunkach związanych z lotnictwem będą mieli zagwarantowaną wysoką jakość kształcenia. Kontakt z Politechniką Śląską, już na tym etapie kształcenia, pozwoli im zapoznać się ze specyfiką uczelni - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

Badania wskazujące zainteresowanie rynku pracy poszczególnymi zawodami pokazują na zapotrzebowanie na dobrze wykształconych specjalistów właśnie z dziedziny: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali. Przemysł lotniczy to nowoczesna i prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. XXI wiek to lotnictwo nowej generacji, opartej na nowoczesnych technologiach oraz naukach technicznych i ekonomicznych.