Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Pielęgniarstwo na PWSZ w Raciborzu z akredytacją ministerstwa

12.05.2021 14:06 | 1 komentarz | żet

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu decyzją Ministra Zdrowia RP otrzymała trzyletnią akredytację na prowadzenie studiów na kierunku pielęgniarstwo.

Pielęgniarstwo na PWSZ w Raciborzu z akredytacją ministerstwa
Pielęgniarki i pielęgniarze z PWSZ w Raciborzu nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy. Wiele szpitali boryka się z problemem braku personelu medycznego. Dotyczy to m.in. szpitali w Raciborzu, Rydułtowach oraz Wodzisławiu Śląskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Certyfikat Ministra Zdrowia

Pielęgniarstwo na PWSZ w Raciborzu zostało w marcu poddany wnikliwej analizie przez Krajową Radę Akredytacyjną Szkół Pielęgniarek i Położnych. Sprawdzono jakość programów studiów, poziom kadry dydaktycznej i pomieszczeń technicznych, w których odbywają się studia. Po napisaniu raportu KRASPiP, podjęła decyzję o spełnieniu przez PWSZ w Raciborzu wymaganych standardów nauczania pielęgniarek i pielęgniarzy. Rezultatem jest certyfikat wystawiony przez Ministra Zdrowia, który daje możliwość kształcenia kadr przez następne 3 lata.

Wspólna praca w trudnych czasach

– Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy jako uczelnia fakt uzyskania przez kierunek pielęgniarstwo pozytywnej akredytacji! Składam szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kierunku do procesu kontrolnego. Pandemia pokazała, jak bardzo ważna jest praca personelu medycznego. Jesteśmy dumni, że z PWSZ w Raciborzu w tych trudnych czasach jest w stanie odpowiedzieć na społeczne zapotrzebowanie i kształcić nowe pokolenie pielęgniarek i pielęgniarzy - mówi dr Paweł Strózik, rektor PWSZ w Raciborzu.

Najnowocześniejszy obiekt na Śląsku

To nie koniec dobrych wiadomości związanych z kierunkiem Pielęgniarstwo. Na początku przyszłego roku zostanie oddany do dyspozycji studentów nowy obiekt. Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które powstaje na terenie uczelni, to niezwykle ważne miejsce związane z kształceniem kadr medycznych. Będzie to najnowocześniejsze tego typu miejsce na Śląsku.

– W warunkach, które ściśle odwzorowują oddział szpitalny, studenci będą ćwiczyć realne zachowania. Dzięki nowoczesnej technice, wykorzystaniu fantomów, specjalistycznej aparatury i kamer video, będziemy mogli śledzić każdy ruch przy pacjencie. Pozwoli to na bardzo dokładną naukę procedur medycznych – informuje dr Paweł Strózik.

Trwa nabór

Uczelnia rozpoczęła właśnie nabór na kierunek pielęgniarstwo. Bezpłatne studia odbywają się w trybie dziennym. Wymagane do ich rozpoczęcia są średnie wykształcenie i zdana matura. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji znajduje się na stronie www.pwszrac.pl

źródło: PWSZ Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Paweł Strózik

Paweł Strózik

Rektor PWSZ Racibórz kadencji 2020-2024