Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Na rynku w Raciborzu praca wre. Restauratorzy stawiają ogródki, klienci na wyścigi próbują zarezerwować miejsce [ZDJĘCIA]

12.05.2021 18:00 | 3 komentarze | żet

- Liczymy, że już nas w tym roku nie zamkną - mówią przedstawiciele branży, z którymi rozmawialiśmy. Na rynku stoją już trzy ogródki restauracyjne, kolejne dwa są w trakcie montażu. 

Na rynku w Raciborzu praca wre. Restauratorzy stawiają ogródki, klienci na wyścigi próbują zarezerwować miejsce [ZDJĘCIA]
Już w sobotę mieszkańcy Raciborza i okolic będą mogli usiąść w ogródkach gastronomicznych na rynku i w miłej atmosferze spędzić wolny czas. Aktualnie trwa montaż ogródków.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ludzie chcą posiedzieć przy piwku

- Od kilku dni dzwonią do nas klienci, którzy chcą zarezerwować stolik. Zainteresowanie jest duże, bo ludzie są spragnieni tego, żeby wyjść na ogródek, posiedzieć przy piwku, zjeść coś podanego na talerzu, a nie zapakowanego na wynos. Właśnie dlatego, że jest tak wielu chętnych, nie robimy rezerwacji, bo każda rezerwacja blokuje stolik zanim goście faktycznie przyjdą - mówią Marzena Fiołka i Sabina Soroka, menedżerki z Brax-Tonu.

Nasze rozmówczynie przyznają, że ostatni rok był dla branży bardzo trudny. Nadmiar wolnego wykorzystano na zrobienie tego wszystkiego, na co w normalnych warunkach nie było czasu. Przykłady? - Remont, nowe opakowania, drobne modyfikacje w menu. Jesteśmy ciekawi, czy nasi stali klienci je zauważą - mówią menedżerki.

W rozmowie z Nowinami przedstawicielki Brax-Tonu przyznają, że zarówno one jak i cała branża oczekują, że restauracje w tym roku nie zostaną już zamknięte, a pogoda i klienci dopiszą.

Trochę normalności

Na otwarcie gastronomii czekają nie tylko restauratorzy, ale również mieszkańcy naszego regionu. 

- Fajnie, że otworzą ogródki. Trochę normalności znowu będzie - mówią Karolina i Mateusz. Młodzi ludzie przyjechali do Raciborza z Kietrza i Ornontowic. Spotkaliśmy ich nieopodal rynku, na skwerze im. ks. Stefana Pieczki.

- Wszystko było tak długo zamknięte, że prawie się do tego przyzwyczailiśmy, ale miło, że znowu się to otwiera - dodaje Karolina.

15 maja otwarcie ogródków, a kiedy otworzą resztę lokali?

Przypominamy, od 15 maja możliwe będzie otwarcie ogródków restauracyjnych. Będą one działać w ścisłym reżimie sanitarnym (zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik).

Od 15 maja przywrócona zostanie również możliwość organizacji niewielkich imprez okolicznościowych na zewnątrz (do 25 osób).

28 maja zostaną otwarte pozostałe lokale gastronomiczne. Maksymalne obłożenie będzie wynosić 50 procent. Dopuszczona zostanie również możliwość organizacji imprez okolicznościowych (do 50 osób) wewnątrz lokali.