Piątek, 17 września 2021

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

Szczepionki czekają na chętnych w Wodzisławiu Śl. "Szczepimy 400 osób dziennie, a moglibyśmy nawet 1000"

11.05.2021 13:36 | 9 komentarzy | juk

W minionym tygodniu ruszyły szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śl. Dokładnie, w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. Choć Punkt może dziennie zaszczepić około 1000 osób, to szczepi jednak o wiele mniej. Dlaczego? Bo brakuje zainteresowanych.

Szczepionki czekają na chętnych w Wodzisławiu Śl. "Szczepimy 400 osób dziennie, a moglibyśmy nawet 1000"
Od 4 do 10 maja w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śl. zaszczepiono około 2200 osób.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest przygotowana kadra medyczna, cała infrastruktura łącznie z boksami do zabiegów i osobnymi wejściami i wyjściami. Mowa o Punkcie Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śl., które miasto utworzyło przy współpracy z Centrum Medycznym Medhouse. O jego działalności i funkcjonowaniu mówiono podczas wczorajszej (10.05) konferencji prasowej zorganizowanej przez prezydenta Mieczysława Kiecę.

Możliwości większe niż zainteresowanie

Wodzisławski Punkt Szczepień Powszechnych działa od 4 maja. Do 10 maja wykonanych zostało tam około 2200 szczepień. Okazuje się, że możliwości Punktu są jednak o wiele większe. - Dziennie szczepimy około 400-500 osób, ale tak naprawdę moglibyśmy zaszczepić ich około 1000, a nasz potencjał to nawet około 2000 - przyznała podczas konferencji przedstawicielka Medhouse Aleksandra Oślizło. Dodała, że problemem jest zainteresowanie mieszkańców szczepieniami.

Dostępne są dwa preparaty

Póki co w Punkcie dostępne są dwa preparaty: Astra Zeneca i Moderna. Czy wkrótce będą też inne? - To nie zależy od nas. Szczepionki rozdziela Agencja Rezerw Materiałowych - wyjaśnia Mieczysław Kieca. Pan prezydent, który kilka dni temu wrócił do pracy po przymusowej przerwie spowodowanej zakażeniem Covid-19, zachęcał do rejestracji i szczepień. - Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby korzystali z naszego punktu. Jest dobrze przygotowany i ma rezerwy - mówił.

Zaszczepieni: chcemy wrócić do normalności

Zapytaliśmy również spotkanych w Punkcie osób, dlaczego zdecydowały się na szczepienie. Wszystkie odpowiadały nam zgodnie: by wrócić do normalności. Pani Paulina przyjechała na szczepienie do Wodzisławia z Syryni. - Właśnie przyjęłam pierwszą dawkę Astrę Zeneci - mówiła nam. - Jestem bardzo zadowolona z całej obsługi i przebiegu szczepienia - dodała. Wodzisławianin pan Jan mówił nam natomiast, że nie boi się igły i zachęca innych, aby podążyli jego śladem i zaszczepili się. - Szczepmy się i wracajmy do normalności - mówił nam zdecydowanie.

Szczepienia w hali sportowej

Punkt został ulokowany w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. - Ten obiekt umożliwia zorganizowanie systemu boksów szczepiennych, stąd została podjęta decyzja, aby został on zorganizowany właśnie w tym miejscu - tłumaczył podczas konferencji Mieczysław Kieca. Ruch na terenie hali jest zorganizowany w sposób jednokierunkowy. Oznacza to, że wejście i wyjście z obiektu są zlokalizowane w innych miejscach. Przed wejściem do hali strażnicy miejscy weryfikują, czy dana osoba pojawiła się w Punkcie w umówionym czasie. Następnie sprawdzają temperaturę i kierują do recepcji.

Szczepmy się i wracajmy do normalności - mówią zaszczepieni mieszkańcy.

Jak się zapisać?

Każda osoba, która chce zostać zaszczepiona, musi najpierw się zarejestrować. Można tego dokonać: dzwoniąc pod numer telefonu - 32 746 7400, dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989 oraz elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej pacjent.gov.pl. Punkt działa pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku), od godz. 8:00. Zakończenie jest zależne od liczby przeprowadzonych szczepień.Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.