Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Strażacy z Samborowic i Roszkowa zdobyli Śnieżnik. To siódmy szczyt ochotników [ZDJĘCIA]

10.05.2021 14:15 | 0 komentarzy | mad

– Mocniejsi razem – podkreślają strażacy ochotnicy z Samborowic (gm. Pietrowice Wielkie), relacjonując w mediach społecznościowych przebieg kolejnej wyprawy w ramach akcji „Zostań dawcą szpiku tak jak my - walczymy nie tylko z pożarami ale i z nowotworami”, którą odbyli w niedzielę 9 maja. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To akcja, w ramach której strażacy, zdobywając szczyty Korony Gór Polski, zachęcają do rejestrowania się, jako potencjalny dawca szpiku w bazie fundacji DKMS. Przy wejściu niosą baner informujący o akcji, rozmawiają z turystami oraz rozdają ulotki.

Tym razem w ramach wyprawy zdobyli Śnieżnik (1425 m n.p.m.) zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim – najwyższy, graniczny szczyt po Polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Ochotnicy warunki podczas wspinaczki zaliczają do bardzo dobrych, bo towarzyszyło im słońce, choć - jak relacjonują - nie odbyło się bez śniegu i porywistego wiatru na szczycie.

To, więc już siódmy szczyt strażaków z Samborowic zaliczany do Korony Gór Polski. Tę wyprawę nazywają jednak szczególną. Dlaczego?

– Ponieważ zdobywamy szczyt w licznej grupie z zaprzyjaźnionymi druhami z OSP Roszków (gm. Krzyżanowice - przyp.red.) – tłumaczą w mediach społecznościowych.

I wyliczają, że najstarsza osoba w grupie miała 50 lat, zaś najmłodsza niespełna 2 lata.

Ponownie ochotnicy na szlaku budzili ogromne zainteresowanie. Wszak spora część osób wspinała się w strażackim umundurowaniu. Więcej o tej akcji można przeczytać TUTAJ.


*Strażacy z Samborowic w ramach akcji weszli już na: Biskupią Kopę (890 m n.p.m), Kłodzką Górę (757 m n.p.m), Czupel (930 m n.p.m), Kowadło (988 m n.p.m), Rudawiec (1112 m n.p.m) i Skrzyczne (1257 m n.p.m).