Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Nie 50, a 20 dzików zostanie do końca roku odstrzelonych

10.05.2021 07:00 | 8 komentarzy | juk

O tym, że rosnąca populacja dzików w Wodzisławiu Śl., to i rosnący problem dla tamtejszych mieszkańców informowaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Właśnie została wydana decyzja gdzie, kiedy i ile sztuk tej zwierzyny zostanie odstrzelonej.

Nie 50, a 20 dzików zostanie do końca roku odstrzelonych
- Dziki są coraz śmielsze i podchodzą coraz bliżej naszych domów. Wychodzą głównie w nocy, ale nie tylko. Po zmroku coraz częściej o spotkanie z wypasionym odyńcem albo lochą z małymi - mówią mieszkańcy Wodzisławia Śl., którzy drżą ze strachu przed zwierzętami.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie od dziś wiadomo, że w Wodzisławiu Śl. narasta problem z dzikami. Zwierzęta te coraz śmielej wychodzą na ulice miasta. Grasują w dzień i w nocy, niszczą ogrody, ogrodzenia i uprawy. Mieszkańcy mają dość życia w strachu i wyrządzanych szkód przez dziki. Zarzucają urzędnikom bezczynność w rozwiązaniu ich problemów. Tymczasem wydanie decyzji o odstrzale stale rosnącej populacji dzików trwało ponad pół roku.

Mieszkańcy drżą przed dzikami

W trakcie jednej z ostatnich sesji wodzisławskiej rady głos zabrało dwóch mieszkańców miasta: Karina Politowicz i Michał Nowak. Zgodnie podkreślali, że grasujące dziki ich niepokoją. Mówili wprost, że problem od dawna przestał dotyczyć pojedynczych osób, lecz stał się problemem całych dzielnic. - Dziki są coraz śmielsze i podchodzą coraz bliżej naszych domów. Wychodzą głównie w nocy, ale nie tylko. Po zmroku coraz częściej o spotkanie z wypasionym odyńcem albo lochą z małymi - mówił Michał Nowak. Pani Karina podkreślała, że od zeszłego roku dziki się rozmnożyły i jest ich więcej. - Wyjeżdżając do pracy boję się wyjść ze swojej posesji - informowała radnych. Mieszkańcy wspólnie apelowali do władz miasta o natychmiastowe zajęcie się sprawą. - Mamy dość strat, mamy dość życia w strachu, prosimy o podjęcie konkretnych działań - mówili zgodnie.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.