Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Wiaduktem na Jastrzębskiej pojedziemy od 12 maja

06.05.2021 20:30 | 5 komentarzy | AgaKa

W środę, 12 maja, o godz. 12.00 ma zostać przywrócony ruch na wiadukcie przy restauracji McDonalds's (ul. Jastrzębska). Wcześniejsze wyłączenie ul. Jastrzębskiej od ronda z DK78 do skrzyżowania z ul. Łużycką związane było z wykonaniem prac nawierzchniowych dojazdów do obiektu mostowego.

Wiaduktem na Jastrzębskiej pojedziemy od 12 maja
Przywrócenie ruchu na odcinku od ronda do hotelu Amadeus odciąży obecne drogi objazdowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobre wieści dla kierowców, którzy muszą obecnie szukać (ponownie) objazdów. Ruch na wiadukcie zostanie przywrócony, co w niektórych przypadkach skróci czas dojazdu.

Ważna inwestycja

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta Wodzisławia Śląskiego we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem.

- To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.