Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Punkt NFZ w Jastrzębiu już funkcjonuje. Poznaj szczegóły

06.05.2021 20:25 | 2 komentarze | AgaKa

Punkt Obsługi Klienta Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, który mieści się na pierwszym piętrze przychodni przy ulicy Harcerskiej 9, czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 16.00.

Punkt NFZ w Jastrzębiu już funkcjonuje. Poznaj szczegóły
Punkt Obsługi Klienta Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął już swoją działalność
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont pomieszczeń pochłonął 75 tysięcy zł

Siedziba jastrzębskiego punktu NFZ to niemal 60-metrowy lokal należący do miasta Jastrzębia-Zdroju, który znajduje się na pierwszym piętrze przychodni zdrowia, wyposażonej w dźwig osobowy. Został on wybrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia spośród propozycji przedstawionych przez Miejski Zarząd Nieruchomości, a następnie wyremontowany i przystosowany do nowej funkcji. Koszt adaptacji pomieszczeń wyniósł 75 tysięcy złotych.

Co w Punkcie?

W czasie pandemii Punkty Obsługi NFZ koncentrują się na załatwianiu najważniejszych spraw: wydawaniu kart EKUZ (Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego) i zapewnianiu zaopatrzenia ortopedycznego. We wszystkich pilnych sprawach można jednak przyjść bezpośrednio do punktu lub wrzucić wniosek do przygotowanej skrzynki. Gotowe dokumenty (karty EKUZ, potwierdzone recepty na zaopatrzenie ortopedyczne) wysyłane są na adres domowy.

- Cieszymy się bardzo, że po wielu latach starań udało sie nam utworzyć Punkt Obsługi Narodowego Funduszu Zdrowia. Pandemia nieco pokrzyżowała plany i prowadzi on jeszcze ograniczoną działalność. Jego utworzenie to jednak duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy nie będą musieli już się przemieszczać do innych miast. Praktycznie wszystkie sprawy będzie można załatwić w Jastrzębiu-Zdroju – powiedział Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta miasta, Jastrzębia-Zdroju.