Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Posłanka Lenartowicz: mity, brednie i kłamstwa o tym, że z KPO będą środki na budowę drogi Racibórz - Pszczyna

06.05.2021 11:52 | 1 komentarz | ma.w

W środę 6 kwietnia liderka raciborskiej Platformy Obywatelskiej zorganizowała briefing prasowy na temat Krajowego Programu Odbudowy. Skrytykowała tam zapowiedzi polityków prawicy, że te środki unijne posłużą budowie kolejnego etapu Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna.

Posłanka Lenartowicz: mity, brednie i kłamstwa o tym, że z KPO będą środki na budowę drogi Racibórz - Pszczyna
Posłanka Lenartowicz i prezydent Polowy mówią co innego o pozyskiwaniu przez Racibórz środków unijnych z Krajowego Programu Odbuodwy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Według posłanki nie może być mowy o pozyskaniu poprzez Krajowy Program Odbudowy środków unijnych na połączenie Raciborza z Rybnikiem drogą szybkiego ruchu, jaką jest Regionalna Droga Racibórz - Pszczyna. - Tego tam nie ma i być nie może - stwierdziła Gabriela Lenartowicz na swoim briefingu. Dodała, że finansowanie z tego źródła dotyczy wyłącznie dróg krajowych, a nawet tzw. zachodnia obwodnica Raciborza nie znajduje się na rządowej liście 100 obwodnic. Tym bardziej, według posłanki, nie można liczyć w Raciborzu, że dotacja unijna trafi na dokończenie budowy RDRP.

- To jest droga wojewódzka, potężna inwestycja. Jej nie może być w Krajowym Programie Odbudowy - zaznacza Gabriela Lenartowicz.

Liderka PO w Raciborzu uważa, że twierdzenie o finansowaniu z KPO budowy kolejnego etapu budowy drogi Racibórz - Pszczyna, to opowiadanie bredni.

- Taki ktoś zwyczajnie kłamie, wprowadza opinię publiczną w błąd - podkreśliła.

Wcześniej, w piątek 30 kwietnia, prezydent Raciborza Dariusz Polowy mówił na raciborskim rynku, promując z politykami prawicy Krajowy Program Odbudowy, że liczy na sfinansowanie ze środków unijnych "bardzo priorytetowego dla Raciborza" kolejnego etapu budowy RDRP. - Z sąsiednimi samorządami i samorządem województwa pracujemy nad tym, by wstrzelić się i zaabsorbować te środki zgodnie z przyjętym harmonogramem budowy tej drogi - podkreślił wtedy włodarz miasta.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza