Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Oaza Aktywności bez szans na tytuł Modernizacji Roku

06.05.2021 06:51 | 1 komentarz | juk

Od kilku miesięcy z powodzeniem przy ul. Wałowej 30 w Wodzisławiu Śl. działa i funkcjonuje Oaza Aktywności. Inwestycja, która powstała na terenie kompleksu poszpitalnego nie powalczy jednak o statuetkę i tytuł Modernizacji Roku.

Oaza Aktywności bez szans na tytuł Modernizacji Roku
Widok na ogród sensoryczny i mini plac zabaw Oazy Aktywności.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie jednego z kwietniowych posiedzeń zarządu powiatu wodzisławskiego poruszono kwestię udziału powiatu w ogólnopolskim konkursie budowlanym pn. Modernizacja roku & Budowa XXI w. Temat omówiła członkini zarządu Krystyna Kuczera.

W nagrodę statuetka i dyplom

Przekazała uczestnikom posiedzenia, że Oaza Aktywności została zgłoszona do pierwszego etapu konkursu. - Zgłoszenie zostało pozytywnie zweryfikowane - mówiła. - Zgłoszenia do finałowego drugiego etapu należy dokonywać do 16 kwietnia, co jednak wiąże się z poniesieniem kosztów w wysokości prawie 11 tys. zł - dodała. Krystyna Kuczera zwróciła uwagę na kwestię możliwych nagród, jakie mogłaby zdobyć Oaza Aktywności. Jeżeli znalazłaby się na drugim miejscu, to organizatorzy przewidzieli dyplom wyróżnienia, a w przypadku zajęcia miejsca pierwszego - statuetkę. - Poza tym laureat ma prawo umieszczenia tablicy informującej o zajętym miejscu w konkursie - informowała.

Konkurs bez udziału powiatu

Członkini zarządu kończąc swoją wypowiedź stwierdziła, że jej zdaniem nie powinno się przystępować do finałowego etapu konkursu, mając na uwadze wszystkie konieczne i ważniejsze wydatki powiatu. Starosta Leszek Bizoń wyraził opinię, że warto brać udział w tego typu konkursach, o ile są one bezkosztowe, zwłaszcza że wymagana w tym konkursie opłata jest dość wysoka. - Przychylam się do opinii pani Krystyny Kuczery, że należy zrezygnować z dalszego udziału w tym konkursie - mówił.

Oaza powalczy w innym konkursie

W nawiązaniu do tego tematu starosta Bizoń poinformował uczestników posiedzenia, że rozpoczęła się kolejna edycja konkursu ogłoszonego przez Województwo Śląskie pn. Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Śląskiego, który jest bezkosztowy. Zaproponował, aby wydział promocji, kultury i sportu starostwa dokonał zgłoszenia do tego konkursu obiektu powstałego w ramach projektu Oaza Aktywności. Członkowie zarządu zaakceptowali zaproponowany przez starostę tok postępowania.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski