Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Tysiące złotych na rozbudowę sytemu monitoringu

08.05.2021 07:00 | 3 komentarze | juk

– Uruchomiliście wiele zadań, a o tej sprawie po prostu zapomnieliście – mówił w stronę kolacji większościowej prezydent Mieczysław Kieca. Ci odpierają zarzuty. – To pan nie ujął tej inwestycji w swoim projekcie budżetu – odpowiedzieli radni. Co dalej z planami rozbudowy monitoringu miejskiego?

Tysiące złotych na rozbudowę sytemu monitoringu
Radni zapomnieli o rozbudowie monitoringu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Czy dojdzie do rozbudowy monitoringu miejskiego na terenie Wodzisławia Śl.? Temat był omawiany już na początku zeszłego roku. Teraz ponownie wrócił podczas jednej z ostatnich sesji wodzisławskiej rady.

Pytania o koncepcję

Dyskusję rozpoczął przewodniczący rady Dezyderiusz Szwagrzak. – W budżecie na 2020 r. mieliśmy zabezpieczone środki na monitoring – przypomniał. – Miała być opracowana koncepcja jego rozbudowy. Rozumiem, że jeszcze nie powstała, bo nie pamiętam, aby taki dokument był nam przedstawiany – dodał. Zapytał uczestniczącą w obradach komendant Straży Miejskiej Beatę Drzeniek o to m.in. kiedy owa koncepcja zostanie opracowana oraz ile będzie kosztować jej realizacja.

Dwa warianty, dwie kwoty

Odpowiadając na zadane pytania pani komendant poinformowała, że koncepcja rozbudowy monitoringu miejskiego została przedstawiona radnym na początku zeszłego roku. Zakładała ona dwa warianty. Przypomnijmy, że pierwsza miała kosztować około 435 tys. zł, a druga – 696 tys. zł. Skromniejszy wariant rozbudowy monitoringu obejmował: zainstalowanie 21 nowych urządzeń w 14 miejscach na terenie miasta oraz przeniesienie Centrum Monitoringu, który znajduje się w siedzibie straży miejskiej z obecnie zajmowanego pomieszczenia do sąsiedniego, ale większego. Natomiast druga zakładała dodatkowo zatrudnienie 6 nowych pracowników, co pozwoliłoby na obsługę wszystkich urządzeń podczas każdej zmiany przez 3 operatorów.

– Nie dostałam informacji, w którą stronę idziemy – mówiła Beata Drzeniek.

Dodała, że w ramach środków zabezpieczonych w zeszłorocznym budżecie zostały zakupione za około 65 tys. zł 4 kamery oraz macierze do nich.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.