środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Politycy prawicy liczą na deszcz unijnych euro dla Raciborza

30.04.2021 19:33 | 12 komentarzy | ma.w

Partia rządząca potrzebuje większości sejmowej w głosowaniu nad ratyfikacją nowego budżetu unijnego. Politycy PiS zorganizowali w całej Polsce wystąpienia publiczne promujące ten cel. W Raciborzu pojawili się państwo Ewa i Adam Gawędowie - senator RP oraz poseł na Sejm RO. Przywitali ich na rynku prezydent Dariusz Polowy i małżeństwo Magdalena i Tomasz Kusy - radni z Miasta i Powiatu.

Politycy prawicy liczą na deszcz unijnych euro dla Raciborza
Politycy PiS i prezydent Raciborza na rynku przy bilbordzie promującym budżet unijny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poseł Gawęda podkreślał, że to bardzo ważna decyzja, aby parlament przyjął ustawę o zasobach własnych. - Podkreślamy tu wagę tej istotnej decyzji, która będzie skutkowała na dziesiątki lat, na wiele pokoleń - mówił.

Decyzja pokoleniowa

Jak dodał, Polska ma szansę pozyskać rekordową kwotę w ramach budżetu UE i jest to szansa, której nie można zmarnować.

- Każdy, kto jest odpowiedzialny za przyszłość Polski, powinien podjąć dobrą decyzję, która pozwoli na odbudowanie naszego potencjału po pandemii - oznajmił polityk PiS.

Dziwił się, że partia prounijna, jaką określa się PO, teraz mówi o sprzeciwie w głosowaniu i burzy ukształtowany ład wspólnotowy. Jeśli dojdzie do ratyfikacji unijnego budżetu przez Polskę, to już w czerwcu będzie można składać projekty w unijnym naborze.

Wejdzie wszystkimi drzwiami

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy przypomniał, że idąc do wyborów samorządowych, mówił o współpracy na różnych szczeblach władzy, od samorządu po centralę. - Każdy raciborzanin to widzi, że rekordowe w ostatnich latach środki zewnętrzne idą do Raciborza. Powstaje obwodnica. Będziemy za kilka miesięcy tą drogą jeździć. Nowy dom dla seniora przy placu Wolności też powstał przy wsparciu UE. Chociaż w radzie miasta bywają zgrzyty, to trzeba maksymalnie wykorzystać nadchodzącą szansę. Bo może się nie powtórzyć. Będę wchodził wszystkimi drzwiami, aby jak najwięcej z tej wielkiej kwoty uzyskać dla miasta - deklarowała głowa miasta.

Wszystkie ręce na pokład

Senator Ewa Gawęda stwierdziła, że nie wyobraża sobie, że któryś z jej kolegów parlamentarzystów, z jej okręgu wyborczego zagłosuje przeciw tym środkom. - Nie wyobrażam sobie, jak taka osoba będzie mogła wrócić tu i pokazać się mieszkańcom. I powiedzieć im wtedy, że nie będzie nowych inwestycji. Głęboko wierzę w to, że parlamentarzyści bez podziałów politycznych zagłosują za tą ustawą - podkreśliła E. Gawęda.

O zabranie głosu poproszono też Tomasza Kusego, radnego powiatowego z PiS. - Otwierają się możliwości dla ziemi raciborskiej i mam apel do radnych, że jak te środki się pojawią, żeby zrobili wszystko by je spożytkować. Żeby nie było wstydu, że mamy środki, ale trzeba je zwracać, bo powstają podziały na poziomie samorządu - stwierdził Kusy.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP