Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

W Kuźni Raciborskiej płonął młody las. Do akcji skierowano siedem zastępów strażaków

30.04.2021 09:55 | 0 komentarzy | żet

Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie lasu przez osoby nieustalone.

W Kuźni Raciborskiej płonął młody las. Do akcji skierowano siedem zastępów strażaków
Zdjęcia wykonane na miejscu pożaru lasu, do którego doszło w Kuźni Raciborskiej (fot. OSP Kuźnia Raciborska).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Błyskawiczna akcja strażaków

Dwa ary spalonego młodnika to skutki pożaru, do którego doszło 29 kwietnia około godz. 16.00 w rejonie ul. Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Do akcji skierowano siedem zastępów strażaków. Po kilkunastu minutach sytuacja była opanowana. Kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu informuje, że prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Pożar został szybko opanowany. Spaleniu uległo poszycie leśne oraz młody las o powierzchni około dwóch arów. Apelujemy o ostrożność i rozwagę z ogniem w lesie! W naszych lasach panuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Tak niewiele potrzeba, aby spowodować kolejną tragedię w naszych okolicznych lasach. Nasze lasy już dość ucierpiały

- informują strażacy-ochotnicy z Kuźni Raciborskiej

Dowóz na szczepienia i wyciek paliwa

Dodajmy, że 28 kwietnia strażacy z Raciborza i powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji jeszcze cztery razy. O godz. 10.07 ochotnicy przewieźli na szczepienie osobę, która nie mogła samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Następnie strażacy udali się na ul. Stalową w Raciborzu (godz. 12.37), gdzie ciągnik siodłowy z naczepą wjechał w ogrodzenie. W efekcie kolizji rozszczelnił się zbiornik z paliwem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zneutralizowali wyciek paliwa. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 18 tys. zł.

16-latkowie spadli ze słupa energetycznego

Po godz. 20.00 strażacy razem z ratownikami medycznymi oraz policjantami interweniowali na Proszowcu (dzielnica Raciborza, rejon oczyszczalni ścieków), gdzie dwoje nastolatków spadło ze słupa energetycznego. Szczegółowo piszemy o tym tutaj:

Ostatnia interwencja dotyczyła uruchomienia czujnika tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Słowackiego w Raciborzu (godz. 21.58). Prawdopodobnie przyczyną wzbudzenia alarmu był niedrożny przewód kominowy. Obyło się bez osób poszkodowanych.