środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Skrzat Odkrywca chce pokonać pieszo 100 tys. km

04.05.2021 07:00 | 1 komentarz | ska

RYDUŁTOWY Do niecodziennego spotkania doszło w Rydułtowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Odwiedził go Sebastian Majewski, znany pod pseudonimem Skrzat Odkrywca, który chce pieszo pokonać 100 000 kilometrów. Odwiedza ciekawe miejsca związane ze sportem i aktywnością, ale nie tylko.

Skrzat Odkrywca chce pokonać pieszo 100 tys. km
Sebastian Majewski, czyli Skrzat Odkrywca (środkowy na zdjeciu) po drodze odwiedza różne ciekawe miejsca w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taka wędrówka po Polsce ma zająć mu ponad 10 lat i jest próbą bicia rekordu Guinnessa.

– Podróż rozpoczął 1 lipca 2020 roku na Rysach i tam też ma zakończyć swoją przygodę. Po drodze odwiedza różne ciekawe miejsca w Polsce. Właśnie w piątek 16 kwietnia zwiedzał Rydułtowy w 290 dniu swojej przygody – informują urzędnicy z rydułtowskiego magistratu.

Skrzat Odkrywca – relacjonuje swoje dokonania na profilu facebookowym, a filmy i zdjęcia zamieszcza w serwisie YouTube. W Rydułtowach podróżnik odwiedził oprócz ROSiR także rynek, okolice kopalni, zdewastowany dworzec kolejowy, ale także park sensoryczny, nową tężnię przy Machnikowcu oraz kościoły pw. Św. Jacka w Radoszowach i Św. Jerzego przy rynku.

Skrzat Odkrywca jest w drodze od 300 dni. Przeszedł na razie 8000 km, czyli średnio dziennie przechodzi około 27 km. W tym tempie pokonanie brakującego dystansu 92000 km zajmie mu około 3400 dni – nieco ponad 9 lat.

(ska)