Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Poszli sprzątać las... już drugi raz. Bilans szokuje

26.04.2021 13:37 | 2 komentarze | AgaKa

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 i mieszkańcy miasta spotkali się w niedzielę, 25 kwietnia w lesie przy wodzisławskiej Baszcie, by uporządkować teren. Pierwsze sprzątanie w tym miejscu odbyło się miesiąc temu z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Tym razem las posprzątano z okazji Dnia Ziemi.

Poszli sprzątać las... już drugi raz. Bilans szokuje
Lasy to wciąż najpopularniejsze miejsce wyrzucania śmieci, również tych budowlanych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze sprzątanie przed miesiącem

Za pierwszym razem akcja Stowarzyszenia zakończyła się znalezieniem 4 opon, kanistra, rury PCV i uzbieraniem 15 worków z butelkami, puszkami i odpadami.

- Tyle śmieci zebraliśmy podczas dzisiejszej akcji sprzątania lasu przy Baszcie z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział pomimo bardzo niesprzyjającej pogody. Następna akcja sprzątania lasów za miesiąc z okazji Dnia Ziemi. Już dziś zapraszamy! - informowało Stowarzyszenie i zachęcało do wzięcia udziału w planowanej drugiej akcji.

Śmieci dwa razy więcej

W niedzielę, 25 kwietnia odbyło się kolejne sprzątanie lasu. Jak informuje Stowarzyszenie, zebrano 2 razy więcej śmieci niż przed miesiącem.

- Poza kilkudziesięcioma workami śmieci znaleziono także 7 opon, garnki, papę, reflektor, namiot ze stelażem, izolację kabli i inne materiały budowlane - czytamy na profilu Wodzisław 2.0.

Dziękujemy mieszkańcom Wodzisławia, którzy licznie zjawili się na akcji sprzątania lasu przy Baszcie.