środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Pojemnik na nakrętki stanął w Szonowicach. "Został zrobiony z wielkim sercem"

26.04.2021 11:05 | 5 komentarzy | mad

Szonowice (gm. Rudnik) to kolejna miejscowość Raciborszczyzny, w której stanął metalowy pojemnik na nakrętki. Wcześniej podobne inicjatywy zrealizowano m.in. w Raciborzu, Kuźni Raciborskiej oraz Łańcach w gminie Kornowac.

Pojemnik na nakrętki stanął w Szonowicach. "Został zrobiony z wielkim sercem"
Pojemnik szybko zaczął napełniać się nakrętkami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pojemnik na terenie wsi stanął w sobotę 24 kwietna, nieopodal ośrodka zdrowia, przy ulicy Słowackiego. Za jego przygotowaniem stoją: Grzegorz Czekała, Jan Kaiser, Piotr Kudla oraz Daniel Kremzer. To zdanie wykonane społecznie, nieobciążające sołeckich finansów.

– Wprawdzie nie w kształcie serca, ale ważniejsze jest to, iż został zrobiony z wielkim sercem – podkreślają w sołectwie.

I jak dowiadujemy się, nakrętki zostaną przekazane w zależności od potrzeb: na cele charytatywne bądź też za pozyskane środki będą dokonywane nasadzenia drzewek w sołectwie.

Sołtys wsi Agnieszka Kaiser przyznaje, że temat postawienia takiego pojemnika w sołectwie był dyskutowany już od dłuższego czasu. – Dużo mieszkańców zbiera nakrętki, sama też zbieram, ale później nie zawsze jest gdzie je oddać. Dlatego zdecydowaliśmy się na taką inicjatywę – wyjaśnia pani sołtys. Jednocześnie dodaje, że inspiracją takiego działania, były tego typu pojemniki postawione w innych miejscowościach.

Pojemnik spotkał się z zadowoleniem ze strony mieszkańców. Przykładem mogą być komentarze, które pojawiły się pod postem informującym o zrealizowanym zadaniu na stronie sołectwa w serwisie Facebook.com.

– "Świetna inicjatywa", "Jutro podrzucę nakrętki" – brzmią niektóre wpisy.