Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Do gmin trafiły maseczki. Dla każdego za darmo

22.04.2021 16:11 | 1 komentarz | art

Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała samorządom maseczki ochronne dla mieszkańców. Godów, Mszana, Rydułtowy i Wodzisław informują, że każdy mieszkaniec może odebrać maseczki w wyznaczonych punktach. 

Do gmin trafiły maseczki. Dla każdego za darmo
Urzędnicy wyjaśniają, że trafiły do nich chusteczki chirurgiczne, takie jak te na zdjęciu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Godów

Do Godowa trafiło 22 tys. maseczek. Można je odebrać w czterech miejscach: poradni lekarza POZ Eugeniusz Brzemia przy ul. Wyzwolenia 10 w Skrzyszowie, poradni lekarza POZ Eugeniusz Brzemia przy ul. 1 Maja 18 w Godowie, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Godowie oraz w Urzędzie Gminy Godów. - Większość masek przeznaczyliśmy do punktów szczepień w Godowie i Skrzyszowie. Średnio przypadają dwie maseczki na mieszkańca i tyle każdy może dostać - mówi Agnieszka Pustelnik, kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Informatyki Urzędu Gminy w Godowie.

Mszana

W Mszanie maseczki można odbierać od 23 kwietniaw następujących lokalizacjach: w Urzędzie Gminy Mszana (w godzinach urzędowania), w Ośrodku Pomocy Społecznej w Połomi (w godzinach urzędowania), a także w filii nr 2 Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogołowej (w godzinach od 8.00 do 15.00 (poniedziałki, wtorki, środy, piątki) i od 10.00 do 17.00 (w czwartki). - Informujemy, że istnieje możliwość odbioru maseczek przez 1 dorosłą osobę dla wszystkich mieszkających z nią domowników - czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mszanie. 

Rydułtowy

W Rydułtowach darmowe maseczki dostępne są we wszystkich szkołach podstawowe na terenie miasta (SP1, SP2, SP3, SP4), w przedszkolach publicznych i niepublicznych (Ochronka, Pod Nutką) oraz Miejskim Żłobku, we wszystkich jednostkach organizacyjne miasta (RCK „Feniks”, Straż Miejska, Biblioteka Publiczna, MZOPO, MOPS, OPP, POP, ZGK, ZGK-RAFA), we wszystkich rydułtowskich parafiach (Rynek, Orłowiec, Radoszowy), w Rydułtowskim Parku Przedsiębiorczości –Targu, gdzie rozdawane będą w dni targowe, w Urzędzie Stanu Cywilnego i w Urzędzie Miasta Rydułtowy.

Wodzisław Śl. 

Wodzisławianie będą mogli odbierać darmowe maseczki od 26 kwietnia. Te dostępne będą m.in. w Wodzisławskim Centrum Kultury czy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Jak potwierdziła Beata Drzeniek, komendant Straży Miejskiej, kierująca pracami Biura Zarządzania Kryzysowego, maseczki dystrybuowane będą w jednostkach miejskich (z pominięciem Służb Komunalnych Miasta i Zarządu Dróg Miejskich w związku z remontem obiektu przy ul. Marklowickiej), a także w budynku Straży Miejskiej i siedzibie spółki Domaro. Maseczki przekazane zostały z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.