Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Szukają wolontariuszy do Punktu Szczepień. Chcesz pomóc?

21.04.2021 16:57 | 3 komentarze | AgaKa

Poszukiwani są wolontariusze do Punktu Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śląskim, który zlokalizowany będzie w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66.

Szukają wolontariuszy do Punktu Szczepień. Chcesz pomóc?
Szukają chętnych do pomocy przy szczepieniach na koronawirusa. Każda para rąk się przyda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, od razu rozpoczęliśmy intensywne starania o uruchomienie punktu szczepień w Wodzisławiu Śląskim - mówi prezydent Mieczysław Kieca. - Weszliśmy we współpracę z wojewodą i jego służbami, znaleźliśmy partnera medycznego i odpowiednie miejsce. Teraz dopinamy szczegóły, by jak najszybciej umożliwić mieszkańcom miasta uzyskanie ochrony przed zakażeniem, a zwłaszcza ciężkim przebiegiem. Zdrowie jak zawsze jest dla mnie jednym z najwyższych priorytetów - dodaje prezydent.

Wodzisławski punkt szczepień przeciwko koronawirusowi powodującemu COVID-19, zgodnie z deklaracjami służb medycznych, będzie mógł obsłużyć nawet do tysiąca osób dziennie. Wiele zależy od dostępności preparatów do szczepień.

Jesteście chętni do pomocy w organizacji sprawnego procesu szczepień?

Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail rekrutacja@medhouse.pl.

Drugi punkt przy szpitalu

Warto również przypomnieć, że od dnia 23.04 punkt szczepień populacyjnych zlokalizowany przy wodzisławskim szpitalu także będzie realizował Narodowy Program Szczepień Populacyjnych przeciw COVID-19. O tym kto może skorzystać, jak się rejestrować i w jakich godzinach pisaliśmy tutaj Punkt szczepień populacyjnych przy wodzisławskim szpitalu rusza w piątek

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.