Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Mnóstwo kwiatów w jednym miejscu. Co będzie działo się w sobotę?

21.04.2021 11:51 | 2 komentarze | d

W sobotę, 24 kwietnia, odbędzie się "Zamkowy jarmark kwiatów". Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Początek o godzinie 10:00. Wstęp na wydarzenie, jak i udział wystawców jest bezpłatny.

Mnóstwo kwiatów w jednym miejscu. Co będzie działo się w sobotę?
Tegoroczna edycja będzie różniła się od poprzednich z racji obostrzeń sanitarnych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Zapewnimy wystawcom, jak i kupującym płyny do dezynfekcji oraz odpowiedni dystans pomiędzy stoiskami. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust przez sprzedających i kupujących na terenie całego Zamku Piastowskiego – przekazują organizatorzy. I zapraszają do udziału w jarmarku sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych. – Dopuszczamy własne ekspozycje sprzedających, w tym sprzedaż z dziedzińca – poinformowano w informacji prasowej.

W tym roku, jako nowość, zorganizowany zostanie dla wystawców mini konkurs, który będzie polegał na przykładowym pomyśle udekorowania roślinami donicy, misy lub skrzynki. Pomysł ten kupujący będą mogli wykorzystać przy dekoracji własnego balkonu lub ogródka. Właściciele najlepszych kompozycji zostaną nagrodzeni niespodziankami przygotowanymi przez Powiat Raciborski, Zamek Piastowski oraz Browar Zamkowy. – Głosować na najciekawsze stoisko będą odwiedzający od 10:00 do 14:00 poprzez wpisanie na specjalnych kartkach numeru stoiska, które aranżacja najlepiej przypadło im do gustu. Rozwiązanie konkursu dla wystawców odbędzie się o godzinie 15.00. Wśród głosujących rozlosujemy również zestawy materiałów promocyjnych przygotowanych przez Zamek Piastowski w Raciborzu – przekazuje Grzegorz Nowak, starszy specjalista w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

"Zamkowy jarmark kwiatów" to powracające wydarzenie na dawną siedzibę Piastów. TUTAJ można zobaczyć relację z edycji zorganizowanej w 2017 r.