Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Miasto szuka najemcy dla ogródka letniego

23.04.2021 07:00 | 3 komentarze | ska

PSZÓW Burmistrz ogłosił negocjacje w sprawie dzierżawy nieruchomości z przeznaczeniem na ogródek letni. Jak podkreślają urzędnicy w obiekcie będzie możliwa sprzedaż piwa w obrębie Parku Jordanowskiego przy rynku.

Miasto szuka najemcy dla ogródka letniego
Minimalny czynsz za dzierżawę ogródka letniego według propozycji burmistrza ma wynieść 900 zł plus VAT
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedmiotem negocjacji było ustalenie stawki czynszu za dzierżawę części działki nr 683/7 o pow. 180 m2 stanowiącej własność Miasta Pszów, położonej w Pszowie przy ul. Pszowskiej, w północno-wschodniej części Parku Jordanowskiego. Dzierżawca zobowiązany będzie m.in. do ustawienia stolików i krzeseł oraz punktu sprzedaży i ewentualnych parasoli z zaznaczeniem, iż Miasto preferować będzie meble wykonane z drewna i stali, a także do zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie ogródka.

Warto dodać, że już kilka lat temu lokalizacja ogródka z piwem blisko Parku Jordanowskiego wzbudziła kontrowersje i oburzenie mieszkańców. Zdaniem władz odległość jest jednak bezpieczna. Z punktu widzenia prawa nie ma żadnej kolizji. Tak uznano już w trakcie projektowania przestrzeni.(ska)