Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

Starsza kobieta zaczęła się dusić. Nie było wolnej karetki, więc ratownicy przylecieli śmigłowcem

19.04.2021 11:09 | 0 komentarzy | żet

Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ze stacji w Opolu przyleciał do Borucina w powiecie raciborskim, aby ratować starszą kobietę.

Starsza kobieta zaczęła się dusić. Nie było wolnej karetki, więc ratownicy przylecieli śmigłowcem
Lądowanie śmigłowca LPR w Borucinie (fot. OSP KSRG Krzanowice/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ratunek staruszce

Do dramatycznej akcji ratunkowej doszło 18 kwietnia w Borucinie (gmina Krzanowice, pow. raciborski). 85-letnia kobieta miała poważne problemy z oddychaniem. W regionie nie była dostępna żadna karetka pogotowia ratunkowego. Pomocy kobiecie udzielili strażacy zawodowi oraz ochotnicy, którzy zastosowali tlenoterapię i jednocześnie zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał na miejsce ze stacji w Opolu. Następnie druhowie pomogli w transporcie kobiety do śmigłowca, którym przetransportowano ją do szpitala.

Cztery pożary

To tylko jedna z wielu interwencji strażaków z powiatu raciborskiego, które odnotowano podczas minionego weekendu. Oprócz tego druhowie zajmowali się m.in.: dowozem osób na szczepienia  (16-17 kwietnia, Babice, Pietrowice Wielkie). Strażacy zmyli też plamę oleju z jezdni ulicy Tylnej w Bojanowie (16 kwietnia, godz. 14.03), oraz wyważyli drzwi do mieszkania przy ul. Odrzańskiej w Raciborzu, gdzie znajdowała się kobieta potrzebująca pomocy (17 kwietnia, godz. 1.11; poszkodowana upadła i nie mogła samodzielnie podejść do drzwi, udzielono jej pomocy medycznej).

W trakcie weekndu ugaszono też cztery pożary:

  • śmietnika przy ul. Opawskiej w Raciborzu (17 kwietnia, godz. 4.56),
  • piwnicy w dawnym szpitalu przy ul. Bema w Raciborzu (17 kwietnia, godz. 13.50),
  • sadzy w kominie domu w Roszkowie (17 kwietnia, godz. 23.16)
  • piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Kasztanowej w Krowiarkach (18 kwietnia, godz. 5.04).

W tym ostatnim przypadku prawdopodobnie doszło do podpalenia. W trakcie akcji ewakuowano 9 osób (2 osobom udzielono pierwszej pomocy). Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Złożyły się nań: spalone drzwi oraz instalacja elektryczna, a także nadpalona instalacja wodna.