środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Wymień stary piec z TAURONEM

19.04.2021 08:31 | 0 komentarzy | EK

Od lat nie tylko dużo mówi się o problemie, jakim są stare piece, tzw. „kopciuchy”, ale również wprowadza się konkretne regulacje prawne na temat ich wymiany. W województwie śląskim do końca tego roku należy pozbyć się pieców, które nie spełniają odpowiednich standardów, więc to już ostatni dzwonek, żeby przyjrzeć się programom dofinansowań, a także ciekawej ofercie TAURONA.

Wymień stary piec z TAURONEM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z Uchwałą Antysmogową sejmiku województwa śląskiego, do końca 2021 roku należy wymienić piece węglowe, które nie spełniają odpowiednich standardów. Obowiązkowej wymianie podlegają instalacje, które emitują zanieczyszczenia powyżej dopuszczonej normy. Niestosowanie się do tych przepisów zagrożone jest wysoką karą

Warto podkreślić, że najlepszym okresem na przeprowadzenie tego typu inwestycji są miesiące wiosenne. Kończy się wówczas sezon grzewczy i można spokojnie przygotować się do kolejnego, jednocześnie nie martwiąc się tym w okresie wakacyjnych urlopów.

Czy można otrzymać finansowe wsparcie na wymianę starego pieca?

Do zmiany źródeł ogrzewania na te bardziej przyjazne środowisku, zachęcają również programy wsparcia. Jednym z nich jest ogólnopolski program „Czyste powietrze”. Poprzez dopłaty wspiera on wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na to, że pompy ciepła są urządzeniami, na które możemy uzyskać jedną z najwyższych dopłaty w programie, ponieważ są uznawane za najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Dotacje są udzielane za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Ponadto, wydatek związany z zakupem i montażem nowego, ekologicznego źródła ciepła umożliwia skorzystanie z ulgi podatkowej – można odliczyć od dochodu wydatki do wysokości 53 000 zł (od podstawy obliczenia podatku, lub w przypadku podatku zryczałtowanego – przychodów).

Oferta TAURONA

Każdy, kogo czeka zakup nowego urządzenia, stanie przed wyborem jego rodzaju i solidnego dostawcy. Warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę TAURONA. Oprócz bezpłatnego wsparcia przy wyborze rodzaju nowej instalacji, TAURON oferuje swoim klientom szeroką i różnorodną gamę urządzeń grzewczych znanych marek. Każdy może wybrać odpowiednie dla siebie źródło ciepła na korzystnych warunkach.

Dodatkowo warto podkreślić, że na zakup i montaż urządzeń grzewczych z oferty marki TAURON również można otrzymać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. W ofercie TAURONA są:

  • kotły gazowe kondensacyjne
  • kotły akumulacyjne
  • pompy ciepła
  • kotły na pellet
  • kotły na ekogroszek

Ponadto TAURON oferuje doradztwo i pomoc również w zakresie finansowania tego typu inwestycji.

Do 500zł zwrotu za prąd za zakup produktu w TAURONIE

TAURON dzięki programowi „Zwrot za prąd” daje swoim klientom możliwość otrzymania zwrotu za prąd nawet do 500 zł. Po zakupie urządzenia, wystarczy zarejestrować zakup na swoim koncie w serwisie Mój TAURON i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych na cele marketingowe. Zwrot trafia bezpośrednio na konto rozliczeniowe za prąd.

Więcej o produktach od TAURONA

Tekst sponsorowany