Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

Spuszczali paliwo z samochodów, kradli ich wyposażenie. W końcu wpadli

16.04.2021 11:32 | 0 komentarzy | AgaKa

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali osoby związane z kradzieżami oraz kradzieżami z włamaniem do samochodów. Sprawcy przebijali zbiorniki, kradli paliwo, jak i wyposażenie samochodów. Włamywacze zostali zatrzymani chwilę po włamaniu się do trzech następnych pojazdów.

Spuszczali paliwo z samochodów, kradli ich wyposażenie. W końcu wpadli
Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali podejrzanych, którzy okradali zaparkowane na jastrzębskich osiedlach samochody. Jak ustalili śledczy, sprawcy po uprzednim wybyciu szyby włamywali się do pojazdów. W dwóch z nich po uszkodzeniu baku, spuścili paliwo. Takim sposobem dopuścili się co najmniej 7 przestępstw.

Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów w trakcie kolejnego włamania na ulicy Warmińskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie nocnego patrolu, stróże prawa zostali poinformowani o podejrzanie zachowujących się osobach, które kręcą się pomiędzy zaparkowanymi pojazdami. Policjanci zatrzymali w sumie 4 osoby. Jak się okazało, złodzieje zostali nakryci przez mundurowych na gorącym uczynku. Na widok policjantów jeden z mężczyzn zaczął uciekać, lecz kilka minut późiej był już w rękach policyjnych wywiadowców. W toku dalszych czynności ustalono, iż włamań dokonywali 31 i 35-letni mężczyzna. Młodszy z nich, mieszkaniec Rybnika miał także na sumieniu kradzież fiata stilo, której dopuścił się pomiędzy 11 a 13 kwietnia 2021 roku na osiedlu Tysiąclecia w Jastrzębiu-Zdroju.