Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Borowik apeluje o zakup maseczek FFP2 dla raciborzan

18.04.2021 11:15 | 6 komentarzy | ma.w

Jeden z nestorów raciborskiego samorządu – Stanisław Borowik, zaapelował do głowy miasta o sfinansowanie zakupu maseczek FFP2 dla raciborzan.

Borowik apeluje o zakup maseczek FFP2 dla raciborzan
Raciborski radny Stanisław Borowik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy rozpocznie pan procedurę zakupu lub pozyskania bezpłatnych maseczek ochronnych typu FFP2 dla mieszkańców Raciborza? – tej treści interpelację skierował S. Borowik do Dariusza Polowego.

Emerytowany strażak i twórca słynnego Memoriału podparł się wynikami badań ekspertów od spraw narastającej epidemii. – Niezbędne jest, aby powstrzymać narastające zagrożenie naszych mieszkańców Covidem–19 wyposażenie każdego mieszkańca w dostępność do maski typu FFP2, tak jak to czynią inne miasta w Polsce – nadmienił Stanisław Borowik. Jego zdaniem każdy raciborzanin powinien otrzymać z magistratu 4 takie maseczki.

Bardzo proszę, aby pan prezydent podjął jak najszybciej stosowną decyzję, aby ochronić wielu mieszkańców od rodzinnych tragedii – podkreślił w swoim wystąpieniu doświadczony radny. Dariusz Polowy odpowiedział krótko i dosadnie: Miasto Racibórz na chwilę obecną nie przewiduje takich działań.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.