Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

W Kuźni Raciborskiej liczą kopciuchy

14.04.2021 16:43 | 0 komentarzy | mad

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej prowadzi inwentaryzację źródeł ciepła w formie ankiety on-line. Mieszkańcy gminy do jutra (tj. 15 kwietnia) mają czas, aby wypełnić stosowny formularz.

W Kuźni Raciborskiej liczą kopciuchy
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Ankieta tworzona jest na potrzeby opracowania „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Kuźnia Raciborska na lata 2021-2023”, w związku z tym niezbędna jest szczegółowa informacja od mieszkańców o potrzebach inwestycyjnych w zakresie wymiany kotłów – wyjaśniają urzędnicy. Jednocześnie podkreślają, że osoby, które złożą ankietę inwentaryzacyjną, zostaną ujęte w bazie danych, a możliwość kontaktu, w sytuacji uruchomienia dofinansowania na wymianę źródła ciepła, będzie zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. – W sytuacji nieruchomości, z których właściciele lub zarządcy nie złożą ankiety, aby uzyskać pełne dane, zostaną uruchomione dodatkowe działania ze strony urzędu miejskiego celem przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł ciepła – zapowiadają w urzędzie.

Inwentaryzacja pokaże więc urzędnikom m.in. ile na terenie gminy znajduje się kotłów, które po nowym roku, zgodnie z uchwałą antysmogową, będzie nielegalnych. Do tematu nawiązaliśmy już w artykule: Uchwała antysmogowa. Jak do restrykcji podchodzą gminy Raciborszczyzny?

Szczegóły dotyczące ankietyzacji znajdują się TUTAJ.