Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Psy i koty do adopcji

13.04.2021 21:01 | 1 komentarz | kama

Psiaki i kociaki z rybnickiego schroniska czekają na kochające domy.

Psy i koty do adopcji
Psy i koty do adopcji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Edi w domu tymczasowym

Edi to maleńki, ok 3-4 kg starszy piesio. Ma słabe serduszko i musi dostawać dwa razy dziennie tabletki - Cardiosure. Jest po kastracji, odrobaczony i zaczipowany. Szukamy mu domu bez innych zwierząt, w obecnym DT chce rządzić i czasami wszczyna awantury z psami. W malutkim ciałku wielki duch drzemie. Najlepszy byłby dom z ogródkiem bo można szybko zareagować na jego potrzeby fizjologiczne. Jest wpatrzony w człowieka, mądry, pogodny, posłuszny, ale trzeba mu też wyznaczyć granice i pokazać co wolno a co nie bo potrafi sobie człowieka okręcić dookoła palca i próbować na co sobie jeszcze może pozwolić. Więcej info: 667291676.

Kibic nr 98

Numer: 98/551, Imię: Kibic, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 15kg, Wiek: ok. 8 lat Kibic to trochę jeszcze nieśmiały chłopak. Do psów raczej obojętny. Fajnie chodzi na smyczy. Przychodzi do człowieka na mizianie, ale zbytnio wylewny w uczuciach nie jest, potrzebuje czasu. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Brego nr 4

Numer: 4/476, Imię: Brego, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 40kg, Wiek: ok. 5 lat Brego bardzo ładnie chodzi na smyczy, w ogóle nie ma się wrażenia, że idziemy z dużym psem Słucha się opiekuna, nie ciągnie. Lubi sobie poszczekać na inne pieski ale tylko jak jest zaczepiany przez nie, nie jest to jednak zachowanie agresywne. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Julian w hoteliku "Psia Sfera" w Żorach

Imię: Julian, Płeć: pies, Wiek: 6-7 lat, Wielkość: ok 45- 50kg. Nasz Julian zmienił miejsce pobytu, teraz aktualnie znajduje się w hoteliku w Żorach "Psia Sfera". Nadal szuka chłopak domu. Kobiety szybko akceptuje, do panów potrzebuje nieco więcej czasu. Z wieloma psami dobrze się dogaduje. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ecik nr 34

Numer: 34/526, Imię: Ecik, Płeć: pies, Wielkość: mały - ok. 8kg, Wiek: ok. 12 lat. Ecik to starszy psiak. Do ludzi z początku nieufny ale szybko się zaprzyjaźnia. Nie lubi zakładania obroży i zapinania na smycz, wtedy panikuje i potrafi pokazać zęby. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Diesel nr 92

Numer: 92/487, Imię: Diesel, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 20kg, Wiek: ok. 1,5 roku. Diesel był bardzo przerażony kiedy trafił do schroniska. Powolutku nabrał zaufania do pracownicy schroniska. Do wolontariuszy jeszcze nieufny, ale powoli wychodzi już na spacery. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Madox nr 36

Numer: 36/74, Imię: Madox, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 40kg, Wiek: ok. 3 lat Madox to sporych rozmiarów psiak. Trafiając do schroniska bardzo odchorował rozstanie ze swoim człowiekiem, bardzo tęsknił, nie chciał jeść. Na szczęście zaczął walczyć. Jego pierwszy spacer energiczny - długo nie wychodził na zewnątrz przez chorobę. Dopiero po chwili spaceru się uspokoił i zaczął zwracać uwagę na opiekuna. Do psów, które go nie zaczepiają pozytywny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Graf nr 48

Numer: 48/489, Imię: Graf, Płeć: pies, Wiek: ok. 6 lat, Wielkość: duży - ok. 25kg. Graf trafił do schroniska w okropnym stanie. Był bardzo słaby, wychudzony, miał odleżyny. Jakie było jego życie nie wiemy ale pewnie ciężkie. Powoli nabiera ciałka, zaczął też z nami wychodzić na spacery. Jest psem pogodnym i ufnym. Wszelkie zabiegi typu np. zastrzyki znosi bezproblemowo. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Dex nr 5

Numer: 5/483, Imię: Dex, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 30kg, Wiek: ok. 8 lat. Dex trafił do schroniska chory. Wymagał leczenia. Do ludzi jest bardzo pozytywny, na psy się nakręca. To pies, który będzie potrzebował długich spacerów. Jest ciekawy świata, towarzyski. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Marcel

Numer: 19/15, Imię: Marcel, Płeć: pies, Wiek: ok. 6 lat, Wielkość: średni - ok. 13kg. Marcel to średniej wielkości pies o niebanalnej urodzie, ale niech ta uroda nikogo nie zwiedzie. Marcel to nie jest przytulanka tylko pies z charakterem, który musi być odpowiednio prowadzony, musi mieć wyznaczone granice i doświadczonego, konsekwentnego właściciela. Jeśli poczuje "luz" to będzie w domu rządzić i ustawiać wszystkich domowników. Nie polecamy do domu z dziećmi. Jest terytorialny i gadatliwy, zalecany domu z ogrodem. Marcel lubi spacery. Dobrze chodzi na smyczy. Nie zaczepia psich kolegów. Marcel czeka na swoją szansę na nowy dom, który zbuduje z nim więź, nauczy zasad, gdzie będzie kochany mimo wszystko a nie za coś. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ebis

Numer: 42/192, Imię: Ebis, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 2 lat. Ebis to żywiołowy psiak, który lubi węszyć i odkrywać zapachy. Ma piękne umaszczenie. Do psów i ludzi pozytywnie nastawiony. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ralf

Numer: 78, Imię: Ralf, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg. Ralf to mały, kochany piesek. Trochę jeszcze wystraszony, nieśmiało podchodzi do człowieka. Ładnie chodzi na smyczy. Dobrze robi mu obecność innych psów - jest wtedy spokojniejszy, lecz woli suczki. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Opal nr 77

Numer: 77/329, Imię: Opal, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 30 kg, Wiek: ok. 1,5 roku. Opal to duży, piękny pies. Jeszcze nieokrzesany, wymaga troszkę pracy, wyskakuje do samochodów. Do ludzi ok, choć w kojcu bardzo broni swojego terytorium. Początkowo wykazywał agresję lękowa. Do konsekwentnych ludzi. Dom bez dzieci. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Sara nr 79

Numer: 79/386, Imię: Sara, Płeć: suka, Wiek: 6 lat, Wielkość: duża - ok. 20kg. Sara była psem podwórkowym, bardzo energiczna, nie lubi kotów. Na psy reaguje różnie. Gdyby nie klapnięte uszy to przypominałaby owczarka belgijskiego malinois. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Gabryś nr 62

Numer: 62/384, Imię: Gabryś, Płeć: pies, Wielkość: mały/średni - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lat. W schronisku od września 2020r. Gabryś trafił do schroniska ze swoją siostrą. Bardzo bronią siebie nawzajem. Nie pozwalają podchodzić do siebie obcym psom. Od razu reagują stanowczym szczekaniem jakby chciały odstraszyć intruza. Z tego względu musiałyby iść raczej razem do adopcji bądź osobno lecz do domów bez innych zwierząt. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Mimo, że raczej dużo uczucia od nich nie zaznał. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Szajbus nr 39

Numer: 39/422, Imię: Szajbus, Płeć: pies, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: w typie teriera niemieckiego Nim skusisz się na zapoznanie psa poczytaj proszę charakterystykę tej rasy. Pies tej rasy posiada silny instynkt łowiecki i stopień dominacji wobec zwierząt. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i zainteresowania. Dorosłe osobniki mogą być agresywne wobec innych psów, dla ludzi przyjacielskie. Szybko się uczą i są inteligentne. PIES NIE DLA KAŻDEGO!! Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Pati nr 66 DO DOMU Z DOŚWIADCZENIEM

Numer: 66/8, Imię: Pati, Płeć: suka, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: średnia - ok. 20kg Pati to sunia, która jest bardzo delikatnie i powoli socjalizowana. Z uwagi na jej lęki nie jest jeszcze do adopcji. Z wielkim strachem wychodzi poza bramę schroniska. Świat poza bramą ją póki co przeraża. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko Dla Zwierząt w Rybniku

Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)

tel. 32 42 46 299

Godziny otwarcia schroniska (adopcje/odbiór zwierząt):

– od poniedziałku do piątku: 8.00-14.00

– w soboty: 8.00-11.00

– niedziele i święta: NIECZYNNE

/Materiały prasowe/