Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Mieszkańcy Żor otrzymają maseczki... za darmo*

13.04.2021 17:07 | 6 komentarzy | AgaKa
Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 10:05

TEKST AKTUALIZOWANY

Kilkadziesiąt tysięcy maseczek ochronnych, pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, otrzymają w najbliższych dniach mieszkańcy Żor. Maseczki zostały we wtorek, 13 kwietnia przekazane Przewodniczącym Rad Dzielnic i wkrótce zostaną rozdysponowane wśród żorzan.

Mieszkańcy Żor otrzymają maseczki... za darmo*
Informacji o tym, gdzie można odebrać maseczki, należy szukać na stronach internetowych lub tablicach ogłoszeniowych swojej Rady Dzielnicy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto Żory otrzymało od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych ponad 31 tys. maseczek ochronnych. To pierwsza z kilku planowanych dostaw maseczek do miasta. Mając na względzie obowiązujące obostrzenia oraz konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, aby nie tworzyć skupisk ludzi maseczki otrzymali Przewodniczący Rad Dzielnic i to oni zajmą się ich dalszą dystrybucją wśród mieszkańców poszczególnych dzielnic Żor. Maseczki trafiły również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także do członków Patrolu Obywatelskiego pracujących w terenie.

* Maseczki zostały zakupione ze środków budżetu państwa, na który składają się wszyscy obywatele. Jednak mieszkańcy, którzy odbiorą maseczki, nie będzie zobowiązani do uiszczenia dodatkowych opłat z tego tytułu.