Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Pogrzeb Benedykta Kołodziejczyka 14 kwietnia w Rybniku Kamieniu

13.04.2021 15:28 | 0 komentarzy | acz

12 kwietnia, zmarł nagle Benedykt Kołodziejczyk, były, długoletni Radny Miasta Rybnika. Miał 63 lata. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę w kościele parafialnym w Rybniku-Kamieniu.

Pogrzeb Benedykta Kołodziejczyka 14 kwietnia w Rybniku Kamieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Benedykt Kołodziejczyk został wybrany do rybnickiej rady miasta w 2006 roku. Zasiadał w niej przez trzy kolejne kadencje, do 2018 roku. Zawodowo związany był z Urzędem Gminy Marklowice, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza gminy. - Będę go pamiętał przede wszystkim, jako zaangażowanego samorządowca, autentycznie oddanego miastu i jego mieszkańcom – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Będę go pamiętał, też jako człowieka, który nieustanne myślał, jak zmieniać ten samorząd, żeby ludziom żyło się lepiej. Cenił sobie pracę sekretarza w Marklowicach i traktował ją jako pracę wykonawczą na rzecz samorządu. Pamiętam, jak przed wyborami w 2006 roku wszedł z rozmachem i pewnością siebie do biura i powiedział: "Nazywam się Benedykt Kołodziejczyk i chcę powalczyć o samorząd. Miejsce jest nieważne. " To był jedyny człowiek, który tak powiedział. Wszyscy inni pytali wtedy o to, z którego miejsca wystartują. Jeszcze dwa tygodnie temu rozmawialiśmy o tym, jak można usprawnić pracę niektórych wydziałów w urzędzie. Te jego telefony zawsze były życzliwe. Wynikały ze szczerej troski. Na pewno przez wielu zostanie zapamiętany, jako życzliwy, serdeczny i pogodny człowiek.

Ceremonia pogrzebowa śp. Benedykta Kołodziejczyka odbędzie się w środę, 14 kwietnia, o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Rybniku-Kamieniu.

Ludzie:

Benedykt Kołodziejczyk

Benedykt Kołodziejczyk

Radny Miasta Rybnik.

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika