Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Czas wyboru szkoły ponadpodstawowej

17.04.2021 07:00 | 2 komentarze | red

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych stoją przed dylematem, w jakiej szkole ponadpodstawowej kontynuować naukę. Decyzja z pewnością do łatwych nie należy. Aby dokonać racjonalnego wyboru, warto wcześniej zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół prowadzonych przez Powiat Wodzisławski.

Czas wyboru szkoły ponadpodstawowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT Marzec i kwiecień to czas, gdy organizowane były powiatowe targi edukacyjne, a w szkołach ponadpodstawowych dni otwarte. W tym roku bezpośrednie spotkania w murach szkoły oraz na targach z uwagi na pandemię koronawirusa są jednak niemożliwe. Tegoroczny nabór do szkół i związana z nim promocja odbywać się będę głównie poprzez Internet i media społecznościowe. Wydział Oświaty wspólnie ze szkołami przygotował wiele ciekawych, wirtualnych form prezentacji oferty edukacyjnej. – Pandemia uniemożliwia bezpośrednie kontakty, dlatego swoje działania promocyjne przenosimy do Internetu. Wspólnie ze szkołami Wydział Oświaty przygotował szeroki pakiet działań promocyjnych, aby z ofertą dotrzeć zarówno do uczniów, jak i ich rodziców czy opiekunów – wyjaśnia Kornelia Newy, Członkini Zarządu Powiatu.

Gdzie po ofertę szkół ponadpodstawowych?

Na platformie edukacyjnej Powiatu Wodzisławskiego dostępnej na stronie internetowej powiatwodzislawski.pl utworzona została zakładka „Wirtualne Targi Edukacyjne” . W jednym miejscu zebrana została oferta wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Klikając w wybraną szkołę można znaleźć szczegółową informację o kierunkach kształcenia oraz filmiki promujące działania placówki oraz jej uczniów.

Jak co roku Wydział Oświaty przygotował również informator naborowy. Poradnik z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 został wydany w formie elektronicznej. Zostanie on rozesłany do wszystkich szkół podstawowych, a następnie udostępniony dla uczniów na platformach do nauczania. Informator można przeglądać również na stronie internetowej powiatu.

Spotkania online

Podobnie jak przed rokiem w planach są także spotkania „on-line” z ósmoklasistami, ich rodzicami i dyrektorami szkół. Tym razem akcję nadzoruje Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, którego konsultanci wraz z Naczelnik Wydziału Oświaty wodzisławskiego starostwa podczas wideorozmów będą odpowiadać na ewentualne pytania oraz wątpliwości związane z nadchodzącym naborem do szkół ponadpodstawowych. Harmonogram spotkań oraz informacje o terminach będzie prowadzić PODN, nr tel. 32 729 32 42.

Powiat zachęca również do odwiedzenia na Facebooku profilu „Szkoły Powiatu Wodzisławskiego”, gdzie na bieżąco udostępniane są informacje dotyczące rekrutacji, a także ciekawostki z naszych placówek oświatowych.(red.)