Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Pierwszą łopatę przy budowie sali wbiją w tym roku

17.04.2021 13:00 | 2 komentarze | art

Jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrbeńsku.

Pierwszą łopatę przy budowie sali wbiją w tym roku
Sala ma powstać z tyłu budynku, od strony lasku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SKRBEŃSKO Szkoła w Skrbeńsku nie dysponuje salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie ćwiczą w pomieszczeniu do ćwiczeń zaadaptowanym ze zwykłej sali klasowej albo, jeśli pogoda pozwala, na przyszkolnym boisku. Jest szansa, że za jakiś czas się to zmieni, bo gmina przymierza się wreszcie do budowy sali gimnastycznej. Temat nie jest nowy, ale teraz powinien nabrać rozpędu. Gmina Godów uzyskała bowiem wsparcie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w kwocie 901 tys. zł właśnie z przeznaczeniem na budowę sali w Skrbeńsku. Kwota ta to nieduża część potrzebnych środków – gmina wnioskowała o 5 mln zł, a koszt budowy sali szacuje na 6 mln zł – ale włodarze gminy podkreślają, że najważniejsze iż udało się pozyskać choćby takie dofinansowanie. – Mamy jeszcze złożony wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska, więc liczymy, że otrzymamy także kolejne środki zewnętrzne, które będziemy mogli wykorzystać na budowę sali gimnastycznej – mówi Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Z ministerstwa gmina może pozyskać 1 mln 756 tys. zł.

W każdym razie decyzja o budowie sali zapadła. Zadanie zostało bowiem wpisane do gminnych dokumentów budżetowych. – Chcemy, by część prac budowlanych, być może związanych z budową fundamentów, wykonano jeszcze w tym roku. Realizację całego zadania przewidujemy do 2023 roku – mówi Kasperuk. Jak dodaje, przetarg na budowę sali gmina powinna ogłosić jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

(art)


W ramach projektu planuje się dobudowę do budynku szkoły nowej sali gimnastycznej i zaplecza techniczno-sanitarnego o wymiarach 24,5 m x 15,34 i średniej wysokości 10,56 m oraz powierzchni 346,13 m2. Sala będzie ogólnodostępna, umożliwiająca ćwiczenia i treningi z zakresu różnych dziedzin sportu. Projektuje się wykonanie systemowej podłogi sportowej, na powierzchni umieszczone zostaną pełnowymiarowe boiska główne do koszykówki i siatkówki ze strefami bezpieczeństwa. W nowym budynku powstanie także zaplecze socjalne sali sportowej w postaci szatni, sanitariatów w tym dla osób z niepełnosprawnościami, pryszniców, pomieszczenia socjalnego dla kadry szkoleniowej i dla obsługi technicznej sali.