Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Pielęgniarstwo na PWSZ przeszło kontrolę akredytacyjną

16.04.2021 12:30 | 1 komentarz | ma.w

Kierunek studiów na raciborskiej uczelni ma realną szansę na uzyskanie certyfikatu, umożliwiającego jego trzyletnią kontynuację.

Pielęgniarstwo na PWSZ przeszło kontrolę akredytacyjną
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformowała nas dr inż.arch. Joanna Sokołowska–Moskwiak 19 marca odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej kontrola Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych. Z uwagi na pandemiczne obostrzenia konieczne było zastosowanie formuły on–line. Weryfikowano zaplecze dydaktyczne, metody kształcenia, sprawy administracyjne jak i kwalifikacje kadry i osiągnięcia studentów.

– Obszary poddane kontroli zostały wysoko ocenione przez komisję. Dyrektor Instytutu Marek Sroka oraz władze uczelni bardzo dobrze zaprezentowały kierunek – podkreśla dr Sokołowska–Moskwiak.

Raciborska uczelnia 26 marca otrzymała protokół pokontrolny. – Z jego treści jednoznacznie wynika, że z optymizmem należy oczekiwać wydania certyfikatu na kolejne 3 lata – uważa rzeczniczka prasowa PWSZ Racibórz. Wydanie nowego certyfikatu poprzedza uchwała Rady Akredytacyjnej działającej przy Ministerstwie Zdrowia. Władze uczelni czekają zatem na oficjalne pismo z potwierdzeniem pozytywnej oceny kierunku.

Przypomnijmy, że po wyborach obecnych władz uczelni podano, że poprzednicy nie złożyli w terminie wniosku o odnowienie akredytacji i wszczęto w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Certyfikat był jednak nadal ważny bo resort zdrowia wydłużył jego obowiązywanie na mocy ustawy o zwalczaniu COVID–19.