Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Premier: wkrótce 10 milionów szczepień miesięcznie

12.04.2021 14:27 | 4 komentarze | acz

Realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie. Dostawy szczepionek będą zdecydowanie większe - stwierdził w poniedziałek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że szczepionki są "najlepszym remedium", które będzie przynosić w najbliższych tygodniach coraz lepsze efekty.

Premier: wkrótce 10 milionów szczepień miesięcznie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premier przypomniał, że w miniony piątek jednego dnia zaszczepionych przeciw Covid-19 zostało ponad 250 tys. osób. Stwierdził też, że "nasza presja na Unię Europejską daje rezultaty".

"Kilka dni temu rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej pani Ursulą von der Leyen już o III kwartale, IV kwartale, o przyszłym roku i o jak największych zaopatrzeniach w szczepionkę na kolejne miesiące" - powiedział. Zaznaczył, że dostawy szczepionek mają być zdecydowanie coraz większe.

Premier ocenił, że szczepionki to "najlepsze remedium", które w najbliższych tygodniach będzie przynosiło coraz lepsze rezultaty w skali całej Polski. "Bardzo na to nie tylko liczymy, ale też widzimy po danych, które do nas spływają" - zaznaczył.

"My zapewniamy całą infrastrukturę i finansowanie każdego szczepionego obywatela. Jestem przekonany, że dzięki wspólnemu wysiłkowi (...) będziemy w stanie przeprowadzić ten program jeszcze szybciej niż do tej pory zapowiadaliśmy" - powiedział Morawiecki.

Podziękował jednocześnie "wszystkim tym, którzy dbają o to, żeby fala szczepień zwalczyła trzecią falę koronawirusa, w której się znajdujemy".

"Jest trzecia fala, ale nadchodzi też fala szczepień i to jest dobra wiadomość, wiadomość na skuteczne pozbycie się pandemii" - powiedział premier.(PAP)